Śledzą obywateli Kanady non-stop

Opublikowano: 05.05.2022 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1297

Kanadyjska Komisja Etyki Izby Gmin twierdzi, że rząd federalny musi poinformować Kanadyjczyków, czy śledzi dane o ich ruchach, i pozwolić im się wykluczyć z tej procedury.

To tylko niektóre z zaleceń wydanych przez komisję etyki, która zaczęła zajmować się tą kwestią w styczniu po publicznym oburzeniu na temat tajnego gromadzenia danych od dostawców telefonii komórkowej przez federalną agencję zdrowia podczas pandemii COVID-19.

Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego wykorzystała dane z wież komórkowych do śledzenia 33 milionów urządzeń mobilnych jako sposób na ocenę „wzorców mobilności populacji” podczas pandemii i ogłosiła w grudniu przetarg na dalsze śledzenie danych o lokalizacji do 31 maja 2023 r.

Komisja dodała, że rząd powinien powiadamiać ludzi o tych programach „w sposób, który jasno określa charakter i cel gromadzenia tych danych”.

Wzywa również do zmian w przepisach dotyczących prywatności, tak aby informacje pozbawione elementów umożliwiających identyfikację i dane zbiorcze były traktowane jako dane osobowe, podlegające ochronie prywatności.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.