PiS zapowiada darmowe bilety dla seniorów i ich wnuczków

Opublikowano: 10.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1562

Prawo i Sprawiedliwość nie zatrzymuje się z obietnicami czegoś „za darmo”, choć jak wiadomo, niczego za darmo nie ma. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział „darmowe” bilety dla dzieci i seniorów do narodowych instytucji kultury.

Postulat ten Gliński przedstawił w rozmowie ze wspierającym rząd portalem i.pl. „Chcielibyśmy np. wprowadzić darmowe bilety, na początku do narodowych instytucji kultury, dla młodzieży i dla osób starszych” – powiedział. „Przepraszam, że nie dla wszystkich, ale to tak chyba będzie najlepiej, bo młodzież trzeba zachęcać, a seniorom trzeba pomagać. Mamy to obliczone, ja to zaproponowałem. Byłoby to w trzeciej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości” – wyjaśnił minister.

Powiedział też, że w trzeciej kadencji „chcemy wprowadzić Narodową Agencję Rewitalizacji Dziedzictwa, czyli wreszcie podjąć wyzwania w dziedzinie odbudowy i ochrony zabytków, na które nie było środków”.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.