Pierwsze zastrzyki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Opublikowano: 21.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1831

Indyjska rada badań medycznych (ICMR) pomyślnie zakończyła badania kliniczne pierwszego na świecie zastrzyku antykoncepcyjnego dla mężczyzn. Środek ten oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez indyjską agencję leków, lecz jeśli otrzyma zielone światło, może trafić na rynek w ciągu najbliższych sześciu do siedmiu miesięcy.

Produkt nazwany reversible inhibition of sperm under guidance (RISUG) może działać przez okres do 13 lat i ma być alternatywą dla wazektomii. Po otrzymaniu znieczulenia miejscowego polimer wstrzykuje się bezpośrednio do nasieniowodów, które zostają przez niego zablokowane.

„Produkt jest gotowy, oczekujemy tylko na jego zatwierdzenie. Badania zostały zakończone, przeprowadziliśmy rozszerzone badania kliniczne fazy, w których wzięło udział 303 kandydatów. Skuteczność antykoncepcji wynosi 97,3% przy czym nie zgłaszano żadnych skutków ubocznych” – powiedział dr RS Sharma, naukowiec z ICMR, który prowadził badania.

Indyjscy naukowcy pracowali nad RISUG już w latach 70. XX w. Mimo, że wczesne próby pokazały jego skuteczność, odnotowano również wiele niepowodzeń w zakresie wprowadzania go na rynek. Obecnie badacze mają nadzieję, że stanie się on niedrogą alternatywą dla wazektomii.

Kolejnym obiecującym projektem jest żel antykoncepcyjny dla mężczyzn. Produkt wciera się w ramiona, a żel skutecznie „oszukuje” ciało poprzez produkowanie wysokiej ilości progesteronu. Dzięki temu ciało przestaje produkować nasienie.

Jak pokazują sondaże, tego typu środki są niezwykle pożądane przez społeczeństwo. Chęć używania tego typu środka wyraziło 40% Brytyjczyków w wieku 25–49 lat. Badacze mają nadzieję, że jest to jedynie początek badań nad środkami antykoncepcyjnymi dla mężczyzn.

Autorstwo: B
Na podstawie: Iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 21.12.2019 18:07

    97,3% to żadna skuteczność – skuteczność to 100%.

  2. MasaKalambura 21.12.2019 18:15

    prezerwatywa daje 98%
    100% dają tylko dwie metody. Abstynencja i kastracja.

  3. LichoNiespi 11.01.2020 14:25

    A kiedy wymislom zaszczyki dla siebie na debilizm.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.