Idaho zakazało pomagania nieletnim w aborcji bez zgody rodziców

Opublikowano: 07.04.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 958

Gubernator stanu Idaho, Brad Little, podpisał w środę ustawę, zgodnie z którą udzielenie przez osobę dorosłą osobie nieletniej w przeprowadzeniu aborcji, bez zgody jej prawnego opiekuna, jest nielegalne.

To pierwsze tego typu prawo w Stanach Zjednoczonych tworzy nowe przestępstwo handlu aborcyjnego, zabraniając dorosłym nabywania pigułek aborcyjnych dla nieletnich lub pomocy w aborcji osobie nieletniej w ciąży bez zgody rodzica lub opiekuna.

Każdemu skazanemu za złamanie prawa grozi od dwóch do pięciu lat więzienia, a także może zostać pozwany przez rodzica lub opiekuna nieletniego. Rodzice, którzy zgwałcili swoje dziecko, nie będą mogli pozwać, chociaż sankcje karne dla każdego, kto pomógł nieletniej w przeprowadzeniu aborcji, pozostaną w mocy.

Idaho jest jednym z 13 stanów, które już skutecznie zakazują aborcji na wszystkich etapach ciąży i jest jednym z nielicznych stanów, które już mają przepisy karzące tych, którzy pomagają uzyskać aborcję.

Według Instytutu Guttmachera, grupy badawczej wspierającej prawo do aborcji, trzydzieści sześć stanów wymaga zgody rodziców na decyzję nieletniej o aborcji, chociaż większość zezwala na wyjątki w pewnych okolicznościach, takich jak nagła sytuacja zdrowotna.

AUtorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.