Paszporty szczepienne mogą być niezgodne z prawem

Opublikowano: 16.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1019

Paszporty szczepionkowe mogą doprowadzić do podzielenia społeczeństwa na grupę uprzywilejowaną i na taką bez prawa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym – ostrzegają eksperci z Komisji ds. Równości i Praw Człowieka. Czy rząd weźmie pod uwagę głosy przeciwne planowanemu systemowi „certyfikowania” mieszkańców UK pod kątem stwarzanego przez nich zagrożenia epidemicznego?

Rząd Borisa Johnsona próbuje przeforsować wprowadzenie dokumentów, które miałyby zawierać informacje dotyczące poddania się szczepieniu, przebytej choroby lub posiadania najnowszego, negatywnego testu na koronawirusa. Dokumenty te mogłyby przybrać formę paszportów szczepionkowych albo specyficznych certyfikatów wskazujących na „covidowy status” danej osoby, a co za tym idzie na stwarzane przez nią zagrożenie epidemiczne dla ludzi wokół. Ale eksperci z Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (ang. Equality and Human Rights Commission) ostrzegają, że wprowadzenie jakichkolwiek dokumentów potwierdzających wytworzenie przeciwciał koronawirusa lub brak aktualnego zakażenia patogenem, miałby daleko idące konsekwencje i mógłby doprowadzić do podzielenia społeczeństwa na grupę ludzi uprzywilejowanych i dyskryminowanych.

Coraz więcej pracodawców w UK zastanawia się nad wprowadzeniem polityki „no jab, no job”, która nie pozwoliłaby podjąć zatrudnienia w danym miejscu pracy osobom bez aktualnej książeczki szczepień. Komisja ds. Równości i Praw Człowieka ostrzega jednak pracodawców przed pochopnym podejmowaniem w tym względzie decyzji, zwłaszcza do momentu, do którego wszystkim mieszkańcom Wysp nie zostanie zaproponowane zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

Spory opór przeciwko obowiązkowym paszportom szczepień stawia także pokaźna grupa deputowanych w parlamencie, pochodzących z różnych partii politycznych. W tej sprawie podpisali się oni nawet pod listem otwartym do premiera żądając zaniechania planów w zakresie wprowadzenia krajowych paszportów szczepionkowych. – Podróże międzynarodowe stanowią luksus, ale uczestnictwo w życiu własnej społeczności to prawo podstawowe. Tak więc krajowe paszporty covidowe to o jeden autorytarny krok za daleko. Nie walczymy z wirusem za pomocą dyskryminacji i ucisku, ale [za pomocą] edukacji, szczepień i wzajemnego wsparcia – zaznaczyła niedawno baronowa Shami Chakrabarti.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

„[za pomocą] edukacji, szczepień i wzajemnego wsparcia”

Co za brednie. Jak by właściwie edukowali to prawdopodobnie nie było by już żadnych szczepień. A po pseudo edukacji to widać w jakim szambie siedzimy. :\