Nowa technologia ma zastąpić rakiety podczas startu statków kosmicznych

Opublikowano: 01.03.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 654

Amerykański inżynier, James Powell, jeden z wynalazców technologii lewitacji magnetycznej, opracował armaty elektromagnetyczne, które mają umożliwić wystartowanie statku kosmicznego bez użycia rakiet.

Opatentowany system SpaceTram wykorzystuje technologię próżniową Hyperloop. Nieobecność tarcia ma sprawić, że dany obiekt będzie w stanie przyspieszyć z prędkością zbliżoną do drugiej prędkości kosmicznej.

Space tram będzie w stanie pokonać grawitację planety lub, jeśli to konieczne, pozostanie na jej orbicie. System może póki co pracować z urządzeniami o wadze do 100 kilogramów, jednak druga generacja będzie obejmować także kapsuły z pasażerami na pokładzie.

Intencją twórców jest, by przeciążenie było stosunkowo małe, w związku z czym nie będą konieczne szkolenia dla astronautów. Z nowej technologii będą mogły korzystać także te kraje, które nie mogą pozwolić sobie na ogromne koszty rakiet.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: DigitalTrends.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tom 01.03.2017 15:24

    Cóż, jest to bajka, mająca niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pierwsza prędkość kosmiczna dla ziemi wynosi prawie 8km/s, druga trochę ponad 11km/s. Gdyby wystrzelić coś z pierwszą prędkością kosmiczną z wysokości powiedzmy 500mnpm, to wystrzelony obiekt by pewnie wybuchł i się spalił od tarcia o powietrze. Trzeba by go wystrzelić z wysokości co najmniej 60km npm, aby przetrwał tarcie powietrza, a na tej wysokości powietrza jest już na tyle mało, że nie potrzeba żadnych tub próżniowych.
    Szkolenie astronautów ma niewiele wspólnego z przeciążeniami jakie panują przy starcie i lądowaniu, więc autor nie zna się na temacie.
    Jest to artykuł na miarę pudelka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.