Chiński wahadłowiec w przestrzeni kosmicznej

Opublikowano: 16.12.2023 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2075

Chińska Republika Ludowa podjęła kolejny krok w dziedzinie eksploracji kosmicznej, wynosząc na orbitę wojskowy wahadłowiec. Ten sukces jest kontynuacją serii misji, które charakteryzuje tajemniczość i brak przejrzystości w udostępnianych informacjach.

Start systemu nośnego Chang Zheng 2F/T z kosmodromu Jiuquan 14 grudnia br. rozpoczął trzecią misję wahadłowca, który według dostępnych danych spędzi na orbicie “pewien czas”.

Poprzednia misja chińskiego wahadłowca trwała 276 dni, co jest znacznie krótszym czasem w porównaniu do amerykańskiego odpowiednika X-37B. Mimo że chiński wahadłowiec jest na wcześniejszym etapie rozwoju, media w Chinach podkreślają, że misja ma na celu demonstrację krajowych technologii kosmicznych wielokrotnego użytku oraz wykonanie nieujawnionych eksperymentów.

Tajemniczy charakter chińskiej misji kosmicznej i jej porównania z amerykańskimi projektami, takimi jak X-37B, wskazują na rosnącą rywalizację mocarstw w przestrzeni kosmicznej. Amerykańskie Siły Powietrzne i Kosmiczne, promując X-37B jako symbol dominacji w przestrzeni kosmicznej, zwracają uwagę na strategiczne znaczenie takich technologii.

Chińskie plany dotyczące bezzałogowego systemu wielokrotnego użytku, przypominającego amerykański X-37B, są zatem odpowiedzią na te działania i elementem szerszego zasięgu w eksploracji kosmicznej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.