Należy publikować więcej raportów o UFO

Opublikowano: 17.05.2021 | Kategorie: Paranauka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1129

Komisja Senatu odpowiedzialna za nadzór nad środowiskiem wywiadowczym chce zmienić sposób, w jaki Stany Zjednoczone traktują raporty o UFO od wojska – a to mogłoby pozwolić na ujawnienie całego zbioru niesklasyfikowanych dokumentów dotyczących UFO.

Komisja Wywiadu Senatu USA naciska na uregulowanie programu śledzenia „Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych” Pentagonu i zreformowanie sposobu przekazywania informacji o UFO.

Według nowo opublikowanego przepisu do rocznego rachunku autoryzacji wywiadu panel chce, aby Departament Obrony (DOD) i amerykańskie agencje wywiadowcze opracowały szczegółową publiczną analizę wszystkich danych zebranych na temat UAP. Raport musi zawierać wszystkie zebrane dane – w tym wywiad satelitarny, wywiad sygnałowy i wywiad ludzki – na temat znanych „włamań” UAP w ograniczoną przestrzeń powietrzną USA. Co najlepsze, raport powinien być „przesłany w formie jawnej”, co oznacza, że ​​wszyscy powinni mieć dostęp do raportów bez większych trudności.

„Komitet wspiera wysiłki Zespołu Zadaniowego ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych w Biurze Wywiadu Marynarki Wojennej w celu ujednolicenia gromadzenia i raportowania niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych” – czytamy w ustawie o zezwoleniach wywiadowczych na rok podatkowy 2021. „Komitet jest zaniepokojony tym, że pomimo potencjalnego zagrożenia nie istnieje jednolity, kompleksowy proces w ramach rządu federalnego służący do gromadzenia i analizowania danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych”.

Dokument dalej dowodzi, że doniesieniom o UFO często „brakowało uwagi ze strony wyższych rangą przywódców” i to musi się zmienić, biorąc pod uwagę „zagrożenie, jakie stanowią dla amerykańskich zasobów i instalacji wojskowych”.

Warto również zauważyć, że według AFP po raz pierwszy w publicznym dokumencie tego rodzaju stwierdzono obecność oficjalnego programu UFO . Podczas gdy urzędnicy wcześniej sugerowali, że taki program istnieje, twierdzą, że zakończył się w 2012 r. Następnie wspomniano o grupie zadaniowej w wymianie e-maili między przedstawicielem marynarki wojennej a pisarzem UFO Rogerem Glasselem w maju, potwierdzając podejrzenia niektórych, że Pentagon nadal prowadził program UFO.

Ta wiadomość pojawiła się po tym, jak armia USA niedawno potwierdziła i opublikowała informacje o wielu obserwacjach UFO. Na początku tego roku oficjalnie odtajnił i opublikował trzy nagrania wideo przedstawiające „niezidentyfikowane zjawiska lotnicze”, a następnie osiem nowych raportów o incydencie UFO.

Wniosek ustawy nie została jeszcze zatwierdzony przez Kongres i nie jest jasne, w jaki sposób będą głosować nad ustawą. „Politico” spekuluje, że ustawa może spotkać się z oporem administracji w sprawie obowiązku podania informacji do wiadomości publicznej. Warto również wziąć pod uwagę, że ustawa nie wspomina o UAP ani UFO w kontekście działalności pozaziemskiej, a mianowicie odnosi się do niezidentyfikowanych samolotów należących do „wrogich obcych rządów”.

Niemniej jednak z pewnością wydaje się, że władze USA stają się bardziej przejrzyste i otwarte na zawsze kontrowersyjny temat UFO.

Na podstawie: Senate.gov, Phys.org, NYTimes.com, Blueblurrylines.com, Politico.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kruszon 17.05.2021 17:08

    Szykują film pt.„ Dzień niepodległości”

  2. Szwęda 17.05.2021 19:19

    Już od jakiegoś czasu widać jakąś szamotaninę – chyba dzieje się coś… Ale muszą stopniowo ujawniać nie mogą zbyt szybko…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.