Morawiecki słucha tylko apokaliptycznych doradców

Opublikowano: 06.11.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1309

Premier Morawiecki słucha naukowców, specjalistów i ekspertów. Jakoś jednak dziwnym trafem wyłącznie tych, którzy snują apokaliptyczne wizje przyszłości w związku z tzw. pandemią. Widocznie – w jego mniemaniu – tylko ci mają prawo nazywać się „ekspertami”, „specjalistami” i „naukowcami”. Inni to jacyś poszczekujący chałturnicy. Morawiecki lubi też sypać liczbami, powoływać się na modele, symulacje itp… A dzieci to – jak twierdzi powołując się na znawców – „roznosiciele”. Szczepionka zaś nie będzie – co prawda – przymusowa, jednak trzeba się zastanowić czy lepiej nie jej nie przyjąć, bo… itd. Czyli wciąż ten sam bełkot.

W reżymowej TV Republika, zapytany ostatnio przez widza (pytania czytane przez samego Morawieckiego) o sens noszenia maseczek w sytuacji, w której prawie wszyscy noszą, a zakażeń przybywa, odpowiedział: „Tych zakażeń byłoby z pewnością dużo więcej, gdyby nie było tych maseczek, gdyby nie było tych obostrzeń. Naukowcy we Włoszech pokazali pewne dane, z których wynika, że bez noszenia maseczek zakażenie jest nawet do tysiąca razy większe. Nie pomyliłem się, takie dane czytałem – nawet do tysiąca razy większe”. Lepiej nie myśleć, co będzie jeśli Morawiecki weźmie sobie do serca „nowe odkrycia” australijskich naukowców, którzy orzekli, że wirus na gotówce utrzymuje się nie kilka, a około 30 dni… Zresztą pewni już o tym wie…

Na pytanie o to, czy protesty uliczne wpływają na wzrost zakażeń, premier odpowiedział znów w swojej ulubionej tonacji: „Oczywiście, zdaniem specjalistów, ekspertów, także naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy dokonali pracy na modelach, biorąc pod uwagę liczbę uczestników protestów, mamy dzisiaj nie tylko przypuszczenie ale i wiedzę, że te protesty wpływają na znacząco większą liczbę zakażeń. Dane naukowców z UW mówią nawet o 5 tysiącach dziennie zakażonych na skutek tych protestów”. Ciekawe, czy „eksperci” Morawieckiego już opracowali modele, z których wynikać będzie, ile zakażeń przybędzie po Marszu Niepodległości, lub po proteście antyrestrykcyjnym, który planowany jest na 6 XI br. przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej.

Pytany o to, kiedy dzieci wrócą do szkół Morawiecki mówi: „Specjaliści od wirusa, od epidemii mówią nam, że dzieci są tymi roznosicielami… Wraz z ograniczeniem lekcji w szkołach, wszyscy specjaliści mówią, że ogranicza się współczynnik R, powyżej którego dochodzi do przyspieszenia wzrostu zakażeń i dążymy do jego spadku”… Dalej dodaje: „Proszę mi wierzyć, wszystkie nasze decyzje są poprzedzone wieloma analizami zarówno z gronem ekspertów, jak i innymi grupami. Ale przede wszystkim z epidemiologami i specjalistami od epidemii„.

Jedno z pytań dotyczyło przyszłej szczepionki. „Dlaczego chcecie robić eksperyment na ludziach?” – pyta jeden z widzów. „Nie chcemy robić eksperymentów. Czekamy na potwierdzone przez korporacje informacje o szczepionkach. Ale są jeszcze różne agencje – polskie i europejskie, które będą zatwierdzały szczepionki. (…) Jedna może być dostępna już w styczniu dla tych, którzy będą jej najbardziej potrzebować. Nie będziemy stosować szczepienia obowiązkowego. Jeśli ktoś nie będzie sobie życzył to nikt nie będzie na siłę szczepionki aplikował, lecz proszę wziąć pod uwagę jakie gigantyczne perturbacje wiążą się z tą epidemią i proszę zastanowić się czy nie lepiej, aby społeczeństwo w ogromnej części się zaszczepiło. Dzięki temu będziemy mogli wtedy normalnie uczyć się, normalnie żyć, normalnie pracować”. Czy, wobec tego, powszechna aplikacja szczepionki będzie czymś w rodzaju przepustki do normalności? A ci, którzy jej nie zaaplikują będą skazywać się na dalsze życie w „Nowej Normalności”, czyli de facto na wykluczenie ze społeczeństwa?

Morawiecki to nie byle chłystek z piaskownicy, to cwany lis, który wie co robi. Jego eksperci i specjaliści najwyraźniej też. Jakie niespodzianki, wspólnie z kolegami specjalistami z innych krajów, jeszcze nam szykują?

Autorstwo: S
Źródło: ProKapitalizm.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Gdyby nie maseczki to w jedną dobę zaraziłoby się 27mln, a w dwie doby zabrakłoby obywateli do testowania, no i po problemie, ciekawe czy sama śmiertelnosc by również wzrosła , bo jak nie to plan bo się zawalił i co wtedy? Co by powiedzieli zleceniodawcy? Eee, szkoda słów

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

#Admin, macie problem z certyfikatami, ciężko się wbić, dopadła was cenzura?

ostermajk
Użytkownik
ostermajk

dokładnie, BitDefender ostrzega mnie przed wejściem na WM

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

#Admin WM
Czuwaj!