Morawiecki skarży się na władze w Warszawie za granicą

Opublikowano: 08.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1956

Po zmianie władzy politycy PO i PiS zamienili się rolami. Obecnie środowisko KO nie ma problemu z podejmowaniem prawnie kontrowersyjnych działań, a środowisko PiS już nie widzi niczego złego w donoszeniu o tym za granicą.

Były premier Mateusz Morawiecki był gościem brytyjskiej telewizji GB News, gdzie mówił o sposobie, którym nowe władze przejęły media publiczne. „W Polsce dochodzi do radykalnego łamania prawa i stosowania brutalnej agresji wobec mediów publicznych. Donald Tusk mógł wybrać bardzo jasną ścieżkę legislacyjną. Zamiast tego zdecydował się na użycie siły do likwidacji mediów publicznych. Ostatni raz coś takiego miało miejsce w Polsce w czasie stanu wojennego” – stwierdził polityk PiS. „Przejęcie telewizji publicznej to bardzo zły rozwój sytuacji w Polsce. Ubolewam nad tym. Przypomina to to, co robią Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin, to jest monopolizowanie dostępu do informacji. Nie chcę, żeby o Polsce mówiono w kontekście łamania konstytucji” – dodał Morawiecki.

Przypomnijmy, że gdy to poprzednia władza, zdaniem poprzedniej opozycji, działała wbrew prawu, to mówienie o tym za granicą i organizowanie protestu było ostro krytykowane przez PiS. PiSowcy zarzucali wówczas opozycji, że działa według metody „ulica i zagranica”. Najwyraźniej po odwróceniu ról środowisko PiS jest bliski założenia koszulek z napisem „Konstytucja” i stworzenia własnej wersji KOD-u.

Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie ze spotkania małopolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jeden z działaczy partii tłumaczy tam działania rządu Donalda Tuska i przyznaje, że „naprawia” się system niekoniecznie „zgodnie z literą prawa”. Przemowę taką miał wygłosić radny województwa małopolskiego Stanisław Sorys. Użył znanych argumentów koalicji rządzącej, ale przy okazji ujawnił, że prawo jest jednak łamane: „Dzięki posłom, dzięki ministrom, którzy mają w klapie zieloną koniczynę, będziemy prowadzić do normalności. Ta sytuacja nie będzie łatwa, prosta, bo jeśli Prawo i Sprawiedliwość, przez 8 lat dewastowało polski wymiar sprawiedliwości, dewastowało nasze relacje międzynarodowe, to nie da się tego zrobić w bardzo krótkim okresie czasu i często tak, jak niektórzy oczekują, w sposób zgodnie z literą prawa”.

Do końca nie wiadomo, czy rozwiał wątpliwości zgromadzonych. Materiał z nagrania podchwyciło opozycyjne PiS. „Jak widać, w PSL zdają sobie sprawę z bezprawnego postępowania rządu Koalicji 13 grudnia – tylko im to nie przeszkadza” – komentowała np. premier i europoseł Beata Szydło.

Na spotkaniu małopolskich struktur PSL był wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie odbyło się w Tarnowie. Kosiniak-Kamysz w swoim stylu pisał o „mnóstwie dobrej energii” i dodał, że „przed nami wiele intensywnej pracy, by odbudować w Polsce prawdziwą wspólnotę”. Strach się owej „wspólnoty” bać…

Autorstwo: SG, BD
Na podstawie: GN News, Twitter.com
Źródło: NCzas.info [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.