Macron ogłasza ogólnokrajową kwarantannę

Opublikowano: 29.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2455

Prezydent Francji Emmanuel Macron w telewizyjnym przemówieniu do narodu powiedział, że wszystkie regiony kraju są narażone na wysokie ryzyko z powodu pandemii koronawirusa i zapowiedział wprowadzenie ogólnokrajowej kwarantanny od 30 października.

Według niego druga fala choroby będzie silniejsza niż pierwsza, ponieważ koronawirus rozprzestrzenia się już w bezprecedensowym tempie. W związku z tym francuski przywódca nazwał celowym zaostrzenie środków antyepidemiologicznych.

„Reżim kwarantanny potrwa miesiąc do 1 grudnia” – powiedział Macron, którego przemówienie zostało wyemitowane 28 października przez kanał telewizyjny France24. „Jak zrozumieliśmy się z wydarzeń wiosennych, reżim samoizolacji zostanie zaadaptowany w trzech wymiarach: szkoły pozostaną otwarte, praca będzie mogła być kontynuowana, a wizyty w domach opieki będą dozwolone” – kontynuował. „W czwartek rząd szczegółowo przedstawi plan reżimu ponownej izolacji”, dodał Macron. „Podobnie jak wiosną, z domu można wyjść tylko do pracy, do lekarza lub do krewnego, który potrzebuje pomocy, na zakupy i zaczerpnąć powietrza w pobliżu domu” – wyjaśnił francuski lider. Podkreślił, że do wyjścia z domu, jak na wiosnę, będzie potrzebne pisemne zaświadczenie.

Po raz pierwszy kwarantanna została wprowadzona we Francji w marcu i trwała prawie dwa miesiące.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.