Oficjalna lista poglądów zakazanych firmy YouTube

Opublikowano: 16.02.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2416

Firma YouTube opublikowała szczegółowy wykaz poglądów zakazanych na tej platformie. Wśród nich – zakazane jest głoszenie opinii, że szczepionka na koronawirusa może wywołać śmierć (mimo, że są na to dowody na stronie FDA.gov – urzędu państwowego USA zajmującego się dopuszczaniem medykamentów do stosowania w USA – i na stronie MedAlerts.org, na której ujawniono już 653 przypadki zgonów w USA). Oto pełna treść indeksu poglądów nt. COVID-19 zakazanych przez YouTube. Poglądy niezgodne z cenzurą są dopuszczalne, jeśli są przedstawione w materiałach, które je krytykują. Pisownia oryginalna, od siebie dodaliśmy wypunktowania dla zwiększenia czytelności.

Zasady dotyczące nieprawdziwych informacji medycznych na temat COVID-19

Bezpieczeństwo naszych twórców, widzów i partnerów jest dla nas najważniejsze, dlatego chcemy, by wszyscy dbali o ochronę tej wyjątkowej i aktywnej społeczności. Niezwykle istotne jest zapoznanie się z wytycznymi dla społeczności oraz zrozumienie tego, jaką rolę odgrywają one we wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo w YouTube. Poświęć chwilę, by dokładnie przeczytać poniższe zasady. Możesz też zajrzeć na tę stronę, gdzie znajdziesz kompletną listę naszych wytycznych.

YouTube nie zezwala na publikowanie treści o COVID-19, które mogą stanowić poważne zagrożenie.

YouTube nie zezwala na publikowanie treści rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat choroby COVID-19, które są sprzeczne z opiniami ekspertów lokalnych instytucji zdrowia publicznego lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Odnosi się to do materiałów, które zaprzeczają informacjom pochodzącym od WHO lub lokalnych instytucji zdrowia publicznego na temat:

– leczenia,

– profilaktyki,

– diagnostyki,

– przenoszenia.

Uwaga: zasady YouTube dotyczące COVID-19 mogą się zmienić w zależności od zmian zaleceń światowych i lokalnych instytucji zdrowia publicznego dotyczących wirusa. Zasady te zostały opublikowane 20 maja 2020 r.

Co te zasady oznaczają dla Ciebie

Nie publikuj w YouTube treści, które odpowiadają któremukolwiek z tych opisów:

1. Nieprawdziwe informacje dotyczące leczenia: namawianie innych do niepodejmowania profesjonalnego leczenia poprzez zachęcanie do stosowania polecanych przez siebie lekarstw na COVID-19 i innych sposobów walki z tą chorobą.

– Treści zachęcające do stosowania leków domowej roboty zamiast leczenia, np. zamiast konsultacji z lekarzem albo wizyty w szpitalu.

– Treści namawiające do modlitwy lub odprawiania rytuałów zamiast podejmowania leczenia.

– Treści stwierdzające, że znaleziono skuteczne lekarstwo na COVID-19.

– Treści dotyczące szczepionki na koronawirusa, które są sprzeczne z opiniami ekspertów lokalnych instytucji zdrowia publicznego lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

– Treści stwierdzające, że jakiekolwiek obecnie dostępne leki zapobiegają zarażeniu się koronawirusem.

– Inne treści zniechęcające do konsultacji z lekarzem lub zwrócenia się po pomoc medyczną.

2. Nieprawdziwe informacje dotyczące profilaktyki: treści promujące metody profilaktyki sprzeczne z zaleceniami WHO lub lokalnych instytucji zdrowia publicznego.

– Treści stwierdzające, że istnieje gwarantowana metoda zapobiegania chorobie COVID-19.

– Treści stwierdzające, że dopuszczona do użytku szczepionka na koronawirusa będzie powodować śmierć, bezpłodność albo zakażenie się innymi chorobami.

– Treści stwierdzające, że dopuszczona do użytku szczepionka na koronawirusa będzie zawierać substancje niewymienione na liście składników, na przykład tkanki pobrane z płodów.

– Treści stwierdzające, że dopuszczona do użytku szczepionka na koronawirusa będzie zawierać substancje lub urządzenia służące do śledzenia zaszczepionych nią osób.

– Treści stwierdzające, że dopuszczona do użytku szczepionka na koronawirusa spowoduje zmiany w informacji genetycznej osoby nią zaszczepionej.

– Treści stwierdzające, że jakakolwiek szczepionka powoduje zakażenie chorobą COVID-19.

– Treści stwierdzające, że konkretna grupa ludzi zostanie zmuszona (przez dowolny inny podmiot niż administracja rządowa) do wzięcia udziału w testach szczepionki lub do zaszczepienia się nią jako pierwsza.

3. Nieprawdziwe informacje dotyczące diagnostyki: treści promujące metody diagnostyczne sprzeczne z zaleceniami WHO lub lokalnych instytucji zdrowia publicznego.

4. Nieprawdziwe informacje dotyczące przenoszenia: treści przedstawiające informacje o przenoszeniu się wirusa, które są sprzeczne z tymi pochodzącymi od WHO lub lokalnych instytucji zdrowia publicznego.

– Treści stwierdzające, że choroba COVID-19 nie jest spowodowana infekcją wirusową.

– Treści stwierdzające, że choroba COVID-19 nie jest zaraźliwa.

– Treści stwierdzające, że choroba COVID-19 nie może rozprzestrzeniać się w pewnych strefach klimatycznych lub geograficznych.

– Treści stwierdzające, że pewne grupy lub osoby są odporne na wirusa i nie mogą go przenosić.

– Treści podważające skuteczność zaleceń WHO lub lokalnych instytucji zdrowia publicznego dotyczących zachowania odległości i samoizolacji w celu zmniejszenia ryzyka przenoszenia koronawirusa.

Treści edukacyjne, dokumentalne, naukowe lub artystyczne

Możemy zezwolić na publikowanie treści, które naruszają zasady dotyczące nieprawdziwych informacji wymienione na tej stronie, jeśli treści te zwracają taką samą lub większą uwagę na przeciwne stanowisko lokalnych instytucji zdrowia publicznego albo założenia medyczne lub naukowe. Możemy też dopuścić wyjątki, gdy treści mają na celu krytykę lub sprzeciw wobec nieprawdziwych informacji, które naruszają nasze zasady. Kontekst musi pojawić się w obrazie lub ścieżce dźwiękowej filmu. Podanie go w tytule lub opisie jest niewystarczające.

Oto kilka przykładów treści, które nie są dozwolone w YouTube:

– Zaprzeczanie istnieniu choroby COVID-19.

– Twierdzenie, że nikt nie umarł z powodu COVID-19.

– Twierdzenie, że jakakolwiek szczepionka jest gwarantowaną metodą zapobiegania chorobie COVID-19.

– Twierdzenie, że pewne sposoby leczenia lub lekarstwa są skuteczne w leczeniu COVID-19.

– Twierdzenie, że pewne osoby są odporne na koronawirusa ze względu na rasę lub narodowość.

– Zachęcanie, by w razie choroby stosować domowe lekarstwa, zamiast podejmować profesjonalne leczenie.

– Zniechęcanie do konsultowania się z lekarzem w przypadku zachorowania.

– Treści twierdzące, że wstrzymywanie oddechu może być sposobem na zdiagnozowanie COVID-19.

– Filmy sugerujące, że unikanie azjatyckiego jedzenia zapobiega zarażeniu się koronawirusem.

– Filmy sugerujące, że odpalanie ogni sztucznych może przyczynić się do oczyszczenia powietrza z wirusa i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

– Twierdzenie, że choroba COVID-19 została spowodowana promieniowaniem pochodzącym z sieci 5G.

– Filmy sugerujące, że testy na koronawirusa są przyczyną wirusa.

– Twierdzenie, że w krajach o gorącym klimacie wirus się nie rozprzestrzeni.

– Filmy sugerujące, że zachowanie dystansu i samoizolacja nie są efektywnymi sposobami na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

– Twierdzenie, że szczepionka na koronawirusa spowoduje śmierć osób, które ją przyjmą.

– Twierdzenie, że szczepionka na koronawirusa zostanie wykorzystana do zmniejszenia liczebności populacji.

– Filmy twierdzące, że szczepionka na koronawirusa będzie zawierać tkanki pobrane z płodów.

– Twierdzenie, że szczepionka przeciwko grypie powoduje zakażenie chorobą COVID-19.

– Twierdzenie, że szczepionka na koronawirusa powoduje zakażenie się innymi chorobami lub sprawia, że ludzie są bardziej podatni na takie zakażenie.

– Twierdzenie, że szczepionka na koronawirusa będzie zawierać mikroczip lub urządzenie śledzące.

Co się stanie, jeśli treść narusza te zasady

Jeśli Twój materiał narusza te zasady, usuniemy go i wyślemy Ci e-maila z powiadomieniem. Jeżeli po raz pierwszy zdarzyło Ci się naruszyć wytyczne dla społeczności, otrzymasz od nas upomnienie, ale na Twój kanał nie zostanie nałożona żadna kara. Jeśli taka sytuacja zdarzyła się już wcześniej, nałożymy ostrzeżenie na Twój kanał. Gdy otrzymasz 3 ostrzeżenia, Twój kanał zostanie usunięty. (…)

Wstęp (pierwszy akapit): WolneMedia.net
Źródło: YouTube.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. gajowy 16.02.2021 13:42

  Dyktatura Medyczna w wersji hard!
  Dyktatura Medyczna w wersji soft istniała już od kilkudziesięciu lat
  (nie można było oficjalnie leczyć lub zapobiegać chorobom z pomocą innych substancji niż zarejestrowanych leków).
  Teraz już oficjalnie mamy cenzurę dla ochrony interesów Big Pharmy.
  Stawiam na to, że D.M. w wersji hard wypali się (i skompromituje) o wiele szybciej niż by to się stało z wersją soft. Dlatego przejście od dyktatury soft do dyktatury hard nie jest wyrazem “mocy” ale aktem desperacji kartelu. (Sprawa się rypła i wyskoczył wirus na którego nie ma dobrego leku).

 2. KubaD. 16.02.2021 13:45

  Dlaczego po prostu nie można zmienić platformy na inną?

 3. Murphy 16.02.2021 14:06

  @KubaD: Można. Są alternatywy. Sęk w tym, że masy na YT siedzą (jeszcze większe siedzą przed TV) a to już trudno zmienić będąc nieświadomym szkód dokonywanych w umysłach.

 4. Cosmo 16.02.2021 21:58

  Dobre pytanie gdzie są ci wszyscy Anonymous’y, te internetowe Roobin Hoody, ale też trzeba mieć na uwadze, że Google czy Facebook zapewne zatrudnia armię naprawdę połapanych informatyków za duże pieniądze,. którzy na bieżąco likwidują szkody. YT czy Facebook to nie jest już (jeśli kiedykolwiek był) pojedynczy serwer w garażu czy piwnicy.

 5. realista 16.02.2021 23:17

  no ale do czego wam ci hakerzy?
  skąd wiecie, że nie działają?
  a wszystkich mądrzejszych zapraszam do nauki hakowania i służby społeczeństwu. za darmo i z narażeniem życia w bonusie oczywiście….. …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.