Lekarze zdołali ożywili martwe serce

Opublikowano: 05.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1508

Transplantologia może doczekać się prawdziwego przełomu. Lekarze z USA zdołali ożywić martwe serce. Pobudzili je do życia w innowacyjnym procesie za pomocą krwi z tlenem oraz elektrolitów. To pierwszy przypadek ożywienia martwego organu.

https://www.youtube.com/watch?v=RJwoHjZdg8Y

Przełomu dokonali lekarze z Duke University. Lekarze pobrali serce od martwego dawcy, którego krew przestała krążyć po całym ciele. Po raz pierwszy w historii ożywiono serce już po śmierci i z sukcesem przeszczepiono je człowiekowi potrzebującemu nowego narządu. Fakt, że serce zostało pomyślnie przeniesione do biorcy jest niezwykłym sukcesem, który sugeruje, że w przyszłości o wiele więcej osób będzie mieć szansę na przeszczep.

Jeśli ta metoda się przyjmie może to uratować życie tysięcy osób oczekujących na przeszczep narządów i nie trzeba ich będzie wycinać z żywych ludzi po wątpliwym moralnie stwierdzeniu śmierci mózgu. Obecnie stosowane procedury powodują, że niekiedy transplantologom zarzuca się to, że rozczłonkowują żywych ludzi. Nowa technologia może zakończyć te dwuznaczności.

Nie wiadomo czy nowa metoda odzyskiwania narządów od zmarłych jest do zastosowania wyłącznie w przypadku serca czy też możliwe będzie pozyskanie innych poszukiwanych narządów takich jak płuca czy nerki. Niewątpliwie daje to cień szansy na to, że dostęp do transplantacji będzie większy niż obecnie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 06.12.2019 03:58

    Czyli już nie będą zabijać dla narządów? Tylko pozwolą umrzeć, a potem “rozbiorą” ciało?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.