Humber College oducza białych „przywileju białej skóry”

Opublikowano: 30.09.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1871

Humber College w Toronto zachęca swoich pracowników rasy kaukaskiej do przyłączenia się do grupy „różnorodności, równości i włączenia” (DEI), której celem jest udzielenie im pomocy w „oduczeniu się” i „rozmontowaniu” ich „białości”. Sprawę ujawnił na platformie „X” dziennikarza „Quilette” – Jonathan Kay.

Założona w 2021 roku grupa „Unlearning Circle” stara się także pomagać pracownikom w „budowaniu praktyki antyrasistowskiej”. Jest otwarta dla każdego pracownika, który „identyfikuje się” jako osoba biała i/lub jako osoba „posiadająca przywilej białej skóry”.

Uczelnia odnotowuje, że „na początku grudnia 2021 r. Humber utworzył grupę dla pracowników, którzy identyfikują się jako biali i/lub mający przywilej białej skóry, aby zbadać, w jaki sposób zostali uwarunkowani swoją bielą i jak odbija się ona na ich myślach, uczuciach i doświadczeń, oraz w ramach swoich instytucji (rodziny, pracy, edukacji, religii itp.)”.

Osoby dołączające do „Unlearning Circle” proszone są o uznanie, że „żyjemy w kulturze białej supremacji, która wpływa na nas wszystkich”, że „nie możemy likwidować rasizmu w systemie, który wykorzystuje ludzi dla prywatnego zysku”, oraz że „eliminowanie rasizmu, seksizm, heteroseksizmu i oduczanie się opresyjnych postaw zajmie całe życie”.

W opisie grupy zauważono również, że „praktyka mówienia o rasizmie i rozumieniu jego działania jest praktyką, która będzie reprodukować rasizm i faktycznie go reprodukuje; w każdej chwili znajdujemy się w napięciu tej rzeczywistości i nieustannie uczymy się, jak polegać na naszej miłości i szacunku dla siebie nawzajem (obecnym lub pożądanym), naszej odporności, naszej pokorze i naszym poczuciu humoru”.

Podobnie jak inne kanadyjskie instytucje policealne, Humber College przyjął praktyki oparte na rasizmie. Na swojej stronie internetowej twierdzi, że jest „liderem w zapewnianiu środowiska do nauki, pracy i życia, które uznaje i ceni równość, różnorodność i włączenie we wszystkich swoich programach i usługach”. Inne inicjatywy DEI z Humber College obejmowały oddzielne zajęcia orientacyjne dla czarnych studentów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „True North”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.