Hodowla ludzkich embrionów bez głów w sztucznych łonach

Opublikowano: 28.08.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1898

W najnowszym kroku marszu ku pełnej dehumanizacji izraelski startup Renewal Bio chce rozpocząć zmechanizowaną produkcję na bazie komórek macierzystych ludzkich embrionów dla pobierania od nich organów.

Ideą tego startupu jest:

– pobranie komórek macierzystych od dowolnej osoby;

– zmodyfikowanie kodu genetycznego tych komórek macierzystych tak, aby podczas rozwoju embrionu zapobiec tworzeniu się ludzkiej głowy (lub mózgu);

– umieszczenie tak genetycznie zmodyfikowanych komórek do słoja służącego jako sztuczna macica i wyhodowanie sztucznego ludzkiego embriona, ale bez głowy.

Grupą docelową dla tego startupu są starzy ludzie potrzebujący organów do transplantacji. Mieliby płacić temu startupowi, aby hodował ich klony – sztuczne niemowlęta bez głowy. Potem pobierano by organy od tego bezgłowego niemowlęcia i przeszczepiano je klientowi, unikając odrzucenia immunologicznego, które obserwuje się przy zwykłych przeszczepach.

Choć brzmi to jak horror, firma obecnie zdobyła głównego inwestora i poszukuje kolejnych.

Na podstawie: TechnologyReview.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.