Duda kolejny raz świętował Chanukę w Pałacu Prezydenckim

Opublikowano: 02.12.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1961

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny gościł w Pałacu Prezydenckim środowiska żydowskie, odpalając świecie z okazji rozpoczęcia judaistycznego święta Chanuka. Głowa państwa w wygłoszonym z tej okazji przemówieniu stwierdziła między innymi, że Polska to tak naprawdę „Polin”, czyli „miejsce dla nas wszystkich”.

W komunikacie opublikowanym na stronach internetowych Kancelarii Prezydenta RP można przeczytać, że w uroczystości wzięli udział rabini. Prezydent przekazał im więc życzenia świąteczne, a także wraz z nimi zapalił świecie chanukowe. Przy tej okazji podkreślił, że tradycja fetowania Chanuki w Pałacu Prezydenckim rozpoczęła się za kadencji Lecha Kaczyńskiego.

Duda przemawiając do środowisk żydowskich powiedział między innymi, że Polska „to jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich – ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo – w którym chcemy nadal razem żyć w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku”. Przypomniał w tym kontekście przywileje nadane Żydom jeszcze w XIII wieku za czasów panowania Bolesława Pobożnego.

Jak zwykle głowa państwa dała także wyraz swojej nieznajomości (lub zwyczajnego zamiłowania do kłamstwa) źródeł obchodzonego przez siebie żydowskiego święta. Nazwał bowiem Chanukę „świętem radości”, choć raczej nie przeżywali jej przeciwnicy Żydów, którzy po odzyskaniu Świątyni Jerozolimskiej byli ofiarami masowych rzezi ze strony zwolenników Powstania Machabeuszów.

Na podstawie: Prezydent.pl, Dzieje.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 21 , średnia ocena wartości wpisu: 1,71 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 02.12.2021 21:46

    Ten typ powoduje u mnie odruch wymiotny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.