Do końca dekady ludzie będą mogli mieszkać na Księżycu

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1327

Howard Hu, szef programu startu statku kosmicznego Orion amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, zapowiedział, że do końca lat 20. XXI wieku astronauci będą mogli długo przebywać na Księżycu.

Na antenie niedzielnego programu telewizyjnego na kanale BBC Hu powiedział, że powierzchnia satelity Ziemi ma być wyposażona w specjalne platformy, na terytorium których astronauci mogliby przebywać przez długi czas. Do ich dyspozycji będą lunochody.

Celem długoterminowych załogowych wypraw na Księżyc, rzecznik NASA poinformował o prowadzeniu badań naukowych.

Niedawno bezzałogowy statek kosmiczny Orion z trzema manekinami astronautów został wystrzelony na Księżyc. Jeśli wyprawa się powiedzie, w przyszłości załogowe statki polecą na Księżyc.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 23.11.2022 18:10

    ha,ha,ha,ha!! Od 30 lat to się słyszy..i nadal NIC! A ludziska dalej w to wierzą…

  2. Szwęda 28.11.2022 15:40

    Nie ludzie i nie mieszkać – tylko astronauci i przebywać – taka delikatna różnica ale istotna. Nici z tego, bo jeżeli nawet człowieczek faktycznie tam był, to został przegoniony na wieki przez tubylców!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.