Chcą, by Ukraińcy otrzymali polskie obywatelstwo

Opublikowano: 01.10.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4046

„Za kilka lat Kijów będzie mógł wykorzystać swoich migrantów na zachodzie jako lobbystów, aby za ich pomocą wpływać na wewnętrzne procesy krajów Europy i Ameryki” – powiedział na antenie ukraińskiego kanału „Alfa i Omega” Witalij Kulik, ukraiński politolog i „bohater majdanu” powiązany z władzami.

„Ukraińcy w Kanadzie będą mogli głosować jako wyborcy dopiero za pięć lat. Nawiasem mówiąc, ten problem, a raczej możliwości, pojawiają się u nas w innych krajach. Ponieważ uzyskanie obywatelstwa przez naszych migrantów wynosi do pięciu lat. I wtedy otrzymamy kilkaset tysięcy obywateli Polski (!!!) ukraińskiego pochodzenia. Z którymi trzeba będzie się naprawdę liczyć, bo są wyborcami. To dziesiątki tysięcy nowych wyborców w Kanadzie, setki tysięcy w Niemczech i tak dalej” – powiedział Kulik.

Podkreślił, że przy kompetentnym podejściu Kijów będzie mógł wykorzystać ich jako swoich lobbystów. „Będzie jakaś grupa, która powie »chronimy interesy Ukraińców«, a na ich listach będą Ukraińcy. I to wszystko, dostajemy lobbystów, partnerów, a nasza gra staje się o wiele bardziej interesująca” – dodał politolog.

Autorstwo: Martin Demirov
Źródło: Twitter.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stanlley 01.10.2023 22:00

    Czy tylko ja to widzę ale ma jakiś dziwny garbaty nos… Pewnie się mylę ale może to pamiątka po burzliwej i bitnej młodości?

  2. Drnisrozrabiaka 01.10.2023 22:18

    @stanlley – trafnie zauważyłeś haha

  3. replikant3d 02.10.2023 16:42

    Stanlley, nie zdziwłbym się, jakby się okazało że miał przodków ,,myckowych,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.