Bez religii w szkołach i finansowania kościoła z budżetu?

Opublikowano: 26.06.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 978

Do Sejmu trafił projekt ustawy o świeckości państwa autorstwa posłów Lewicy. Projekt zakłada m.in. usunięcie religii ze szkół i likwidację funduszu kościelnego.

Jak informuje Polsat News, Lewica złożyła w Sejmie swój projekt ustawy o świeckości państwa. W projekcie znalazły się zapisy o usunięciu lekcji religii ze szkół oraz o likwidacji Funduszu Kościelnego. O złożeniu projektu poinformował kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń, który tłumaczył, że „przyjmując Konstytucję RP umówiliśmy się na autonomię państwa i Kościoła”. „Od 1997 roku, od kiedy przyjęliśmy Konstytucję RP, politycy nie zrobili nic, żeby wierności tej konstytucji dochować” – mówił Biedroń.

Polityk ocenił też, że do tej pory polski budżet „był zbyt hojny dla księży, a zbyt skąpy dla ludzi ubogich, był zbyt hojny wobec biskupów, Kościoła – grzesznie bogatego w Polsce, zbyt skąpy wobec tych, którzy nawoływali, żeby zamiast kolejnych kościołów, zamiast kolejny świątyń, budować żłobki i przedszkola”. „Jako kandydat na prezydenta chciałbym z tego miejsca powiedzieć jasno i wyraźnie: jako prezydent RP będę stał na straży konstytucji, którą Polsce dała lewica, podpisał Aleksander Kwaśniewski, konstytucji w której umówiliśmy się na bezstronność, na autonomię państwa i Kościoła” – zapowiedział Biedroń.

Kandydat Lewicy na prezydenta poinformował, że w złożonym projekcie Lewica proponuje likwidację Funduszu Kościelnego, usunięcie lekcji religii ze szkół oraz zaprzestanie przekazywanie Kościołowi gruntów za darmo lub za symboliczną złotówkę. „Nie zrobi tego Duda, nie zrobi tego Trzaskowski, nie zrobi tego Hołownia” – mówił Robert Biedroń.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. robi1906 26.06.2020 17:28

  Lewica to już tylko pedał, oczywista rzecz skoro już nie ma robotników których sami wykończyli a końcówkę górników wykończają inne sługusy Lichwy i Szwabów, czy tam Usa-mańców (czy kogolwiek innego) to czym błysnąć przed wyborami?.

  Powtórzę to po raz tysięczny, demokracja i wybory to zamozaciskająca sie niewolnicza pętla na Tobie.
  Demokracja i wybory, to rządy: złodziei, zdrajców, szabrowników, biskupów, arcybiskupów, glisdy, pasożyty…. i inne takie inwektywy można ciągnąć długo, wszystkie będą pasowały.

 2. sga 26.06.2020 21:48

  robi jak to nie ma robotnikow? Samo sie wszystko robi? I od kiedy lewica to tylko robotnicy?:D

  Co do projektu mi sie podoba, ale i tak nie ma szans.
  A ze sie pojawia przed wyborami, to machanie kielbasa.

  Oni wszyscy od prawicy do lewicy po jednych szeklach sa

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.