Zawieszają w pracy i szkole osoby z poglądami propalestyńskimi

Opublikowano: 23.12.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2298

Palestyńska dziennikarka z Kanady została zwolniona za posty w mediach społecznościowych wzywające do #wolnejpalestyny. To tylko jeden z wielu przypadków w całej Kanadzie, w których pracownikom i studentom groziły zwolnienia, zawieszenia lub wezwania do niezatrudniania ich w związku z ich publicznie wyrażanym stanowiskiem politycznym w sprawie wojny Izrael-Hamas. Jest to trend obserwowany nie tylko w Kanadzie, ale także w USA i Europie oraz w różnych branżach, w tym w mediach, prawie, służbie zdrowia i sektorze usług.

Według trzech prawników z Ontario, którzy rozmawiali z CBC News, niektórzy pracodawcy i instytucje szybko podjęły działania przeciwko pracownikom lub studentom, tworząc środowisko, w którym wielu obawia się, że stracą pracę lub poniosą konsekwencje dla swojej edukacji, jeśli wyrażą stanowisko polityczne faworyzujące jedną stronę – Palestyńczyków – podczas tej wojny. Jeśli chodzi o poglądy proizraelskie, mieszkająca w Toronto prawniczka imigracyjna Debbie Rachlis stwierdziła, że ​​„osobiście nie zna nikogo, kto stracił pracę lub któremu grożono utratą pracy za wyrażenie opinii”.

Prawniczka z Toronto, Nora Fathalipour, powiedziała, że ​​otrzymała aż 300 próśb od osób z Kanady i Stanów Zjednoczonych po opublikowaniu na „LinkedIn” oferty reprezentowania osób „którzy spotykają się z dyscyplinowaniem akademickim lub zawodowym za wypowiadanie się na temat Palestyny”.

Prawie 650 prawników, studentów prawa i profesorów w całej Kanadzie podpisało list otwarty do kanadyjskiej społeczności prawniczej opublikowany 6 listopada, w którym odnotowuje się „mrożący wpływ” na wolność słowa w środowisku prawniczym od wybuchu wojny. W piśmie zarzuca się, że niektórzy przedstawiciele tego zawodu „kontaktują się z pracodawcami prawników i nawołują do ich zwolnienia za propagowanie propalestyńskiego stanowiska.

Zrzuty ekranu przesłane do CBC News przez członka zamkniętej grupy na „Facebooku” o nazwie „Canadian Jewish Physicians” przedstawiają wypowiedzi członków twierdzących, że sporządzili listę 271 studentów medycyny, którzy podpisali list otwarty wzywający do zawieszenia broni i zaprzestania ataków na placówki opieki zdrowotnej i robotnicy w Gazie. Deklarowanym zamiarem jest udostępnienie tej listy dyrektorom programów przed rozmowami kwalifikacyjnymi.

Dwóch pracowników Centrum Studiów nad Holokaustem Przyjaciół Szymona Wiesenthala – organizacji non-profit z siedzibą w Toronto zajmującej się prawami człowieka, zajmującej się edukacją o Holokauście i antysemityzmie – powiedziało CBC News, że pedagodzy centrum, którzy prowadzą warsztaty i kursy w szkołach, zostali poinstruowani, aby zgłaszać uczniów, którzy wypowiadają się krytycznie na temat Izraela.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. JedynaDroga 23.12.2023 10:26

  Teraz przychodzi otrzeźwienie, praktycznie wszystkie wyższe szczeble zarządzania w aparacie państwowym państw zachodnich jest zinfiltrowane.

  Środowiska akademickie oraz media także.

  Zachciało się robić kariery w środowiskach syjonistycznych.

 2. replikant3d 23.12.2023 17:02

  Własnie dlatego syjoniści mogą robić co chcą i NIKT im nic nie zrobi..

 3. pikpok 23.12.2023 17:16

  Czy i w Kanadzie syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabaalistyczne zapaliły Chanukę ?
  ,,Zgodnie z dekretem prezydenckim Chanuka jest świętem państwowym w Ukrainie.”
  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-braun-ma-nastepce-skandaliczna-sytuacja-w-kijowie,nId,7219314
  Braun święto chanuki i purim nazywa świętami ludobójstwa
  https://www.youtube.com/watch?v=LvX62k2EDZc

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.