Zaczęli modyfikować informacje naukowe o małpiej ospie

Opublikowano: 01.06.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1980

Małpia ospa to rzadka choroba, ale od kilkunastu dni wydaje się przyciągać uwagę mediów oraz całego kręgu złożonego z naukowców, patologów zakaźnych, wirusologów i dziennikarzy, którzy do wczoraj mieli obsesję na punkcie Covida.

Współczesne pokolenie, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat, padło ofiarą kampanii medialnej, której celem było wywołanie poczucia strachu i niepewności o własne zdrowie. Pamiętacie, jak to było? Na początku mówiono o pewnym rodzaju zapalenia płuc lub jego odmianie, o którym niewiele było wiadomo i które krążyło w dalekich Chinach. Dla nas, Europejczyków, miało ono nie stanowić jakiegokolwiek problemu. W sposób zawoalowany i za pomocą wyrafinowanych operacji, kości zostały rzucone, temat został wprowadzony i czekał na moment, w którym zostanie zdetonowany impetem nieprecyzyjnych, zagmatwanych i niejasnych informacji, czego konsekwencje są widoczne dla wszystkich.

Wydaje się, że ta narracja powtarza się w przypadku „małpiej ospy”, a przynajmniej próbuje się ją powtórzyć, aby „sprawdzić puls” społeczności złożonej również z ludzi, którzy nadal chodzą w maskach na zewnątrz. W ten sposób rozpoczyna się orwellowskie przerabianie dokumentów, stanowiących nieodzowne wsparcie dla wszelkich przyszłych zagrożeń zdrowotnych, dokładnie tak, jak miało to miejsce w przypadku tzw. Covida, kiedy to wiadomości dnia zaprzeczały ostrzeżeniom i tezom z dnia poprzedniego.

National Health Service (NHS), czyli państwowy system opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii, zmienił swoją stronę poświęconą małpiej ospie, zmieniając w oczywisty sposób jej poprzednie znaczenie.

Poprzednia wersja strony z opisem choroby, zmodyfikowana kilka dni temu, mówiła: „Jest to łagodna choroba, która ustępuje samoistnie bez leczenia. U niektórych osób mogą wystąpić poważniejsze objawy, dlatego pacjenci z ospą małpią w Wielkiej Brytanii są leczeni w specjalistycznych szpitalach. Bardzo rzadko można zarazić się ospą małpią od osoby zarażonej, ponieważ choroba ta nie rozprzestrzenia się łatwo między ludźmi”.

Cała ta sekcja została usunięta. Na nowej stronie czytamy: „Ponieważ małpia ospa może się rozprzestrzeniać poprzez bliski kontakt, w przypadku jej zdiagnozowania konieczne będzie odizolowanie pacjenta. Leczenie małpiej ospy ma na celu złagodzenie objawów. Choroba jest zazwyczaj łagodna i większość osób wraca do zdrowia w ciągu 2 do 4 tygodni […] Może zaistnieć konieczność pobytu w szpitalu specjalistycznym, aby móc leczyć objawy i zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia na inne osoby”.

Oba teksty są tak różne, że wydaje się, jakbyśmy mieli do czynienia z dwoma różnymi chorobami, podczas gdy zawsze mowa jest o rzadko występującej małpiej ospie – chorobie, która jeszcze kilka dni temu była trudna do rozprzestrzenienia, teraz można się nią zarazić przez kontakt, a nawet zasługuje na rozdział poświęcony jej leczeniu.

Biorąc pod uwagę autorytatywność źródła – mówimy o brytyjskim Narodowym Systemie Zdrowia (NHS) – tak głębokie zmiany mogą być łatwo zauważalne dla czytelników, ale wyobraźmy sobie, jak wiele stron recenzowanych czasopism lub badań finansowanych przez firmy farmaceutyczne może zmienić narrację w ciągu jednej nocy i nikt tego nie zauważy.

Strach. Jest to najstarsze narzędzie władzy. Doskonałe narzędzie dominacji nad społeczeństwem, bardzo potężny środek manipulacji masami przez władzę: tym bardziej we współczesnym społeczeństwie, w którym wzrasta siła środków masowego przekazu, indukowanie stanów lękowych dla celów kontroli społecznej nasiliło się, przenikając nawet na poziom kultury. Prawdopodobnie obecnie ludzie są mniej skłonni wierzyć we wszystko, co im się powie, ale zawsze istnieje ryzyko, że sprawy wymkną się spod kontroli – po raz kolejny przybierając autorytarny obrót.

Autorstwo: Antonio Albanese
Źródło zagraniczne: Visionetv.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Aratar 01.06.2022 12:19

  Bardzo Ważna, dobra wiadomość dot. WHO
  Na chwilę obecną degeneraci ponieśli klęskę, traktat został odrzucony.
  Poniżej link z informacją:

  https://7777777blog.wordpress.com/2022/06/01/zwyciezylismy/

  Proszę redakcję o rozpowszechnienie.

  Pozdrawiam

 2. Murphy 01.06.2022 12:33

  @Admin: Link do nowej strony jest niepoprawny. https://www.nhs.uk/conditions/monkeypox/

 3. radical3dom 01.06.2022 14:23

  Czy na tą ospę chorują osoby wcześniej zaszczepione strzykawką z mrna??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.