Za 15 lat sztuczna inteligencja zastąpi większość pracowników

Opublikowano: 28.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

Czołowy ekspert ds. sztucznej inteligencji, Kai Fu Lee, wydał bardzo niepokojącą prognozę. Chiński przedsiębiorca twierdzi, że już za 15 lat, maszyny będą mogły zastąpić nawet 40% pracowników na całym świecie w wielu sektorach.

W wywiadzie dla programu telewizyjnego „60 Minutes” stacji CBS, Kai Fu Lee powiedział, że sztuczna inteligencja zacznie odbierać pracę tam, gdzie ludzie wykonują proste powtarzające się czynności, np. w fabrykach. Inteligentne oprogramowania będą mogły zastąpić kierowców ciężarówek i szoferów, pracowników sklepów i restauracji, a z czasem również osoby wykonujące pracę umysłową.

Chiński ekspert uważa, że sztuczna inteligencja radykalnie odmieni nasz świat, a zmiany zaobserwujemy także w edukacji. Programy komputerowe będą mogły pomagać studentom w nauce i staną się bardziej wydajne od typowych nauczycieli. Już dziś trzeba wprowadzać odpowiednie zmiany w edukacji, aby przystosować dzisiejszych uczniów to przyszłej powszechnej robotyzacji zawodów.

Rozwój sztucznej inteligencji i automatyzacja zawodów sprawią, że wiele miejsc pracy stanie się niedostępnych dla ludzi. My natomiast powinniśmy stawiać na rozwój umiejętności i zdobywanie nowych kwalifikacji, aby nie zostać wypartym przez roboty.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CBSNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

Na pewno nie w Amazonie ;-)

Dorota Nawigatorka
Użytkownik
Dorota Nawigatorka

Dlatego właśnie niezbędny jest dywidenda narodowa (dochód gwarantowany). Abyśmy nie bali się rozwoju technologicznego i nie walczyli z nim tam, gdzie dobrze służy ludziom. Ale roboty nie kupią wytworzonych przez siebie dóbr. Kupią je ludzie. Tylko muszą mieć za co. Cały system finansowy musi ulec zmianie.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Albo “jelity” pozbędą się zbędnego balastu…

mike
Użytkownik
mike

Może w końcu należy zmienić tok myślenia i przestać uważać pracę jako coś dobrego i niezbędnego. Technologia powinna mam służyć a nie my jej. Powinna zapewnić dom nad głową każdemu i wyżywienie. Aby ludzie mogli robić co chcą. Ale elity tworzą ją aby nas kontrolować a nie żeby nas wyręczała.