Wzrost zabójstw osób z albinizmem z powodu pandemii

Opublikowano: 30.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1489

Pandemia koronawirusa doprowadziła do wzrostu liczby zabójstw osób z albinizmem, powiedział w oświadczeniu Ikponwosa Ero, niezależny ekspert ONZ ds. ochrony praw osób z albinizmem.

Jak wyjaśnił ekspert ONZ, w związku z kryzysem wywołanym pandemią, niektórzy ludzie żyjący w ubóstwie zajęli się czarami w nadziei na szybkie wzbogacenie się. „Pomimo postępów w wielu dziedzinach, byłem głęboko zasmucony wyraźnym wzrostem zgłaszanych przypadków morderstw lub ataków na osoby z albinizmem z powodu błędnego przekonania, że ​​używanie ich części ciała w miksturach może przynieść szczęście i bogactwo. Co jest najbardziej tragiczne, większość ofiar to dzieci” – powiedział w oświadczeniu.

Jak zauważa ONZ, osoby z albinizmem spotykają się z dyskryminacją i stygmatyzacją na całym świecie, jednak informacje o przypadkach fizycznych ataków na osoby z albinizmem pochodzą głównie z krajów afrykańskich. ONZ podobno otrzymuje zbyt mało informacji z innych regionów, takich jak Ameryka Południowa i region Azji i Pacyfiku. Według niektórych raportów w Chinach i innych krajach azjatyckich dzieci albinosy są często porzucane przez rodziców.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.