Wyjaśnili dlaczego rodzi się rekordowa liczba bliźniaków

Opublikowano: 22.03.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1311

Naukowcy zauważyli, że w ostatnim czasie notujemy rekordową liczbę bliźniaków, którzy zaczęli się rodzić na naszej planecie. Ich liczba stale rośnie i postanowiono zbadać dlaczego.

Zdaniem ekspertów od lat 1980. liczba bliźniaków wzrosła o jedną trzecią – z 9 do 12 na 1000 urodzeń. Rocznie na świecie rodzi się około 1,6 miliona bliźniaków. Oznacza to, że co 42 dziecko jest bliźniakiem.

Naukowcy usiłowali zrozumieć jakie przyczyny stoją za tym dziwnym wzrostem i doszli do wniosku, że zjawisko to wiąże się ze wzrostem liczby przypadków sztucznego zapłodnienia in vitro i innych metod stymulowania płodności.

Innym powodem, któy jest brany pod uwagę jako czynnik wywołujący ciąże bliźniacze jest późniejsze macierzyństwo, co obserwuje się ostatnio w wielu krajach i co nasila się w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Tak się składa, że prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt rośnie wraz z wiekiem.

Autor badania, uczony z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Christian Monden, podkreślił, że posiadanie bliźniaków często wiąże się z wyższą śmiertelnością niemowląt oraz z powikłaniami dla matek i dzieci podczas ciąży i porodu. Trudno zatem postrzegać tą tendencję za coś pozytywnego

Zdjęcie: msobers (CC0)
Na podstawie: RU.nl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o