W TVP już czują zmianę. Czy TVPiS zmieni się w TVPO?

Opublikowano: 18.10.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2391

Czy to jest ta samo TVP? Trudno uwierzyć, bo w programie „Jedziemy”, który zwykle skupiał się na atakowaniu opozycji i wychwalaniu PiS-u, ani razu nie padło słowo „Tusk”, a i dyżurny paskowy miał jakiś kryzys twórczy i nie napisał niczego, co nadawałoby się na mema.

Koalicja Obywatelska i reszta tzw. opozycji „totalnej” nie ma zbyt wielu wolnościowych rozwiązań w swoich programach, ale jeden pomysł, o którym mówili przed wyborami, jest wart uwagi. Chodzi o likwidację TVP Info. Teraz gdy PiS wygrał, ale w rzeczywistości przegrał wybory i jasne jest, że nie będzie rządzić, do dziennikarzy „reżimówki” jakby dotarło, że już nikt ich tuczyć nie będzie i zaraz mogą stać się bezrobotni.

Efekt? W nowym wydaniu „Jedziemy” zamiast szczucia było snucie. Eksperci snuli rozważania, czy PiS może mógłby wejść w koalicję z partią Razem. Pomimo tego, że obu partiom blisko do siebie, jeśli chodzi o program gospodarczy, to raczej trudno sobie to wyobrazić. Przynajmniej w tym momencie, gdy kurz powyborczy jeszcze nie opadł. Poza tym w studiu stwierdzono, że po lewej stronie nowego układu rządzącego są jacyś przyzwoicie politycy. No, trochę nieśmiało, ale TVP Info próbuje chyba podlizywać się nowym panom. Miejmy jednak nadzieję, że nowy rząd nie zrealizuje zbyt wielu swoich wyborczych obietnic, ale tą jedną, o likwidacji TVP Info, tak.

Tymczasem rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec, był gościem w RFM24 i Polsat News. Choć Koalicja Obywatelska mówiła o likwidacji TVP Info, to po wyborach rzecznik PO mówi już tylko o zmianach w Telewizji Publicznej. W kontekście mediów publicznych Grabiec stwierdził w RMF24, że „można spodziewać się zmian, np. w kwestii dofinansowania mediów publicznych, bo to są miliardy złotych”. Jest to oczywiście pozytywna deklaracja, ale wielu wolałoby likwidację lub prywatyzację.

Grabiec stwierdził, że KO jest gotowa w ciągu 24 godzin przeprowadzić zmiany we władzach TVP. „Jesteśmy do tego gotowi, a w jaki sposób, to proszę pozwolić, to już z powodów taktycznych nie uprzedzimy tego” – zaznaczył. „Prawnicy podpowiadają bardzo wiele dróg, rząd będzie musiał dokonać wyboru jednej z nich, która okaże się najskuteczniejsza” – dodał.

Później, w Polsat News, Grabiec powrócił do tematu mediów publicznych. „Możliwych rozwiązań jest wiele. Nam zależy na tym, żeby jak najszybciej telewizja publiczna stała się telewizją publiczną, żeby wrócili tam niezależni dziennikarze, żeby był pluralizm opinii i powiem szczerze, każdą zgodną z prawem metodę warto rozważyć, żeby do tego stanu doprowadzić” – stwierdził w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

To brzmi jak zawoalowane stwierdzenie, że dziennikarzy propisowskich podmienią na swoich. O likwidacji TVP Info cisza…

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rzbogdan 18.10.2023 14:14

  Nie ma się co dziwić, że zrobią pokazówkę. To będzie taki delikatny sygnał dla reszty nic nie trwa wiecznie nawet rządy KO.

 2. Dobroca 18.10.2023 18:35

  Ale… co z Telerankiem?

  I Dziennikiem Telewizyjnym. Będą teraz pokazywać ujęcia, jak policja, sokiści i straż miejska bije i gazuje Polaków za brak szmaty na twarzy? Albo jak 21-letnia Aleksandra ginie pod kołami auta prowadzonego przez pijanego Ukraińca? Albo jak idzie budowa pomnika wołyńskiego w Domostawie?

  Starczy żartów na dziś. Szubienica+ dla dziennikarzy, którzy mają swój wydatny udział w nadmiarowych dwustu tysiącach zgonów Polaków. Ich następcy – tych dziennikarzy – będą tak samo sprzedajni. Choć mogą mieć ciut więcej roboty, do kompletu akcję Most 2 będą musieli przez ekran przepchać.

 3. MasaKalambura 18.10.2023 19:24

  Zmieni się jedno, o ile Dudę zastąpi jakiś antypis, przywrócą jeden prompt na wszystkie kanały w Polsce (minus Republika i Trwam, a z prasy WM), jak to było za poprzedniej kadencji PoPSL.

  A TVP Info będzie grało jak mu Tusk napisze.

 4. Stanlley 19.10.2023 09:42

  TVpis zmieni się w poTV , TVNpo zmieni się w “niezależny” TV , polsat mieni się w POLpis

  BTW za kilka miesięcy weryfikujecie ten komentarz i się zadziwicie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.