Mięso w ofercie wegańskiej restauracji

Opublikowano: 06.05.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1782

Wegańska restauracja Sage Vegan Bistro w Los Angeles, znana z oferowania wyłącznie roślinnych dań, zmienia menu. Wprowadza mięso, nabiał i jajka. Dotychczasowa bezmięsna oferta tłumaczona była „dobrem klimatu”. Nowa oferta, mięsna, także tłumaczona jest „dobrem klimatu”.

Właścicielka dotychczasowej wegańskiej restauracji Mollie Engelhart teraz twierdzi, że jedzenie tylko warzyw nie wystarczy, aby ocalić planetę.

Do menu wprowadziła m.in. wołowinę, mięso bizona czy jajka sadzone. Klimatycznym fanatykom tłumaczy, że wspiera tym samym regeneracyjne rolnictwo, które przez niektórych uważane jest za „eko”.

Engelhart tłumaczy, że jej decyzja wynika z przekonania, iż rolnictwo regeneracyjne może przyczynić się do odbudowy zdegradowanych gleb i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Jednocześnie nazwa restauracji uległa zmienia. Teraz to Sage Regenerative Kitchen & Brewery.

Czy rzeczywiście chodzi o „eko” rolnictwo, ciężko stwierdzić. Faktem jest, że wegańska restauracja od 2020 roku nie przynosiła żadnych zysków.

Zmiana restauracji stricte wegańskiej spotkała się z natychmiastową krytyką wielu organizacji nazywających się ekologicznymi czy wspierających „prawa zwierząt”. PETA oskarżyła restaurację o zdradę zwierząt i serwowanie produktów z „fałszywej humanitarności”.

Engelhart podkreśla, że chce dać ludziom wybór i edukować ich na temat rolnictwa regeneracyjnego, które uważa za kolejny krok w walce z kryzysem klimatycznym. Klimatyczni fanatycy twierdzą, że wprowadzenie produktów odzwierzęcych do menu wegańskiej restauracji nie pomaga w „ochronie środowiska”. Engelhart stoi jednak na stanowisku, że jej wybór był podyktowany troską o ludzkość i Ziemię.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 07.05.2024 10:05

    > Faktem jest, że wegańska restauracja od 2020 roku nie przynosiła żadnych zysków.

    Ale jak to, nawet eko-oszołomstwo nie jadało w wegańskiej restauracji? 😀

    > Dotychczasowa bezmięsna oferta tłumaczona była „dobrem klimatu”. Nowa oferta, mięsna, także tłumaczona jest „dobrem klimatu”.

    Fajna ta eko-oszołomska ideologia, taka niezbyt spójna logicznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.