Tylko kiełbasa będzie mogła nazywać się kiełbasą

Opublikowano: 29.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1919

Steki, kiełbaski, boczek – takie nazwy będą zarezerwowane dla steków, kiełbas i boczku, a nie „zastępczych” produktów bezmięsnych. Rozmaite „kiełbaski” jarskie, często na bazie białka grochu lub soi, nie będą mogły być już sprzedawane pod nazwą „kiełbasa”.

Koniec roślinnych steków, wegańskich kiełbasek, boczku bez mięsa, przynajmniej we Francji. We wtorek 27 lutego, rząd opublikował nowe rozporządzenie zabraniające używania nazw kojarzących się z produktami pochodzenia zwierzęcego w odniesieniu do tych, które mięsa nie zawierają.

To efekt uboczny silnych protestów rolników i hodowców. Ich skala i natężenia spowodowały, że francuski rząd szuka różnych „ustępstw”, by uspokoić nastroje producentów rolnych.

Są to często pół-środki, jak odroczenie spłat kredytów rolniczych, ulgi w cenach paliwa, dodatkowe dotacje dla winiarzy. Paryż naciskał też np. w Brukseli na odroczenie ugorowania 4% ziemi. Wprowadzono pewne zmiany w zakazach używania środków ochronnych.

Gniew rolników usiłuje się też przekierowywać na zagraniczną konkurencję (ma być wstrzymanie importu żywności (ma być zakaz importu produktów traktowanymi pestycydami zakazanymi we Francji), czy na sieci dystrybucji handlowej (znakowanie produktów francuskich).

Wśród pomysłów powstrzymania gniewu rolników znalazła się też „nieuczciwa konkurencja” żywności wegetariańskiej. Koniec z pseudoszynką, pseudoboczkiem i pseudokiełbasą. Weganie muszą wymyślać swoje własne nazwy. Mała rzecz, a cieszy, a przy okazji „świat postępu” ponosi porażkę w sferze języka i stosowanej przez lewicę taktyki zmiany znaczeń słów i terminów. Zaczęło się od kiełbasy, ale może przyjdzie pora na nazywanie i innych rzeczy po imieniu?

Autorstwo: BD
Zdjęcie: Alexas_Fotos (CC0)
Na podstawie: „Valeurs”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 29.02.2024 21:21

    Nie można pozwolić na niewielkie ustępstwa “władzy”, bo innymi środkami i tak wprowadzą zamordyzm. Jedyne wyjście to usuniecie każdej władzy, która popiera ekoszaleństwo. Uspokojenie jest tylko czasowe a nie permanentne. To duża różnica.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.