Sędzia z Polski chce azylu politycznego na Białorusi

Opublikowano: 06.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2612

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt zwrócił się z prośbą o udzielenie azylu politycznego na Białorusi. Jak stwierdził, tam panuje stabilna sytuacja i można spokojnie żyć.

Sędzia Szmydt wystąpił na konferencji prasowej w Mińsku. W stolicy Białorusi poinformował, że zwrócił się z prośbą o udzielenie azylu politycznego. „Dlaczego do państwa przyjechałem? Jeśli chodzi o sytuację w moim kraju, jest to wyraz protestu przeciwko temu, jak jest prowadzona polityka Polski wobec Białorusi i wobec Rosji” – powiedział Szmydt podczas konferencji prasowej. „Tak, proszę o status uchodźcy politycznego” – podkreślił. Następnie odczytał oświadczenie o swojej rezygnacji z funkcji sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Ponadto powiedział, że chciałby pokazać mieszkańcom krajów europejskich Białoruś tak, jak ją widzi jako obcokrajowiec. „To bardzo przyjazny kraj. Aleksander Łukaszenka zrobił wiele, aby w naszym regionie panowała spokojna i stabilna sytuacja. Na Białorusi można spokojnie żyć, jest tu ogromny potencjał” – stwierdził Szmydt.

Szmydt znany jest z tzw. afery hejterskiej, która wybuchła w 2019 roku. Był wówczas dyrektorem wydziału prawnego Biura Krajowej Rady Sądownictwa. Sygnalistką afery była „Mała Emi”, czyli Emilia Szmydt, prywatnie żona sędziego.

Zeznała ona, że w internecie prowadzona była akcja szkalowania sędziów krytykujących tzw. dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości, którą próbował przeprowadzić Zbigniew Ziobro. Całą machinę miał nakręcić ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, a Tomasz Szmydt miał wchodzić w skład tej grupy.

Autorstwo: KM
Na podstawie: TASS
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Katarzyna TG 07.05.2024 09:49

    Uśmiechnięte Słońce Peru chyba niektórych przypiekło zbyt mocno.

  2. Stary Kulas 07.05.2024 14:20

    Co on tak strasznie mruga? Morsem coś nadaje czy coś?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.