Dawniej to były czasy, a dziś…

Opublikowano: 06.05.2024 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2113

Pamiętacie lata 1960., 1970. lub 1980.? Z pewnością wielu z was pamięta, bo żyła w tych czasach. Co byśmy nie mówili, wówczas świat wyglądał zupełnie inaczej. Nie było pięćdziesięciu płci, ale kobieta i mężczyzna. Nie było LGBT, nie było gender. Świat w pewnym sensie był wolny i nie był zniewolony przez „banksterów” przez medialną propagandę.

Można było się dorobić, jeżeli tylko się chciało i było wytrwałym oraz upartym w dążeniu do celu. Państwo nie „wpieprzało się” do wszystkiego. Dziś natomiast każdy musi zdawać relację z tego co robi na własnej posiadłości, dlaczego chciał wyciąć drzewo lub dlaczego jeszcze pali węglem, a nie peletem? Oj, niedobrze, za to są kary, bardzo duże kary, bo przecież planeta umiera więc lepiej ci, co podnosili głowę, już ją opuszcza i będą potulni.

Dawniej było inaczej. To fakt, panowała harmonia mimo wszystko. Dziś wystarczy, że media sobie zażyczą, a wybuchnie pandemia „bezobjawowej choroby”. Jeżeli ktoś z „możnych” zażyczy sobie wojny, to będzie ją miał, a media to „przyklepią” i tak „zbałamucą” społeczeństwo, że nie będzie ono już nic wiedzieć. Nie będzie dostrzegać różnicy między prawdą a kłamstwem, bo przecież tylko media głównego nurtu mają rację, a wszyscy inni to „faszyści”, „naziści”, „rasiści” lub „ruskie onuce”. Smutne to, oj smutne, gdzie w tym wszystkim podział się indywidualizm jednostki i samodzielne myślenie?

Dawniej ludziom wystarczały ziemniaki, kapusta i kotlet, oczywiście wszystko „własnej roboty”, bez żadnych certyfikatów a mimo to wszystko było o „niebo lepsze” od tego „gówna”, które obecnie się nam wciska i oblepia dziesiątkami certyfikatów. Dawniej było mleko prosto od krowy, jajka od kury z żółtym żółtkiem. Wszyscy byli zdrowsi. A dziś? Same leki i suplementy diety a ludzkość choruje, ludzkość jest chora, bardzo chora.

Dawniej potrafiono ze sobą rozmawiać, uśmiechać się, spotykać i po prostu być dla drugiego człowieka, a dziś? Twarz „wlepiona w telefon” lub ekran telewizora, laptopa. Postępujące wyobcowanie, pewnego rodzaju uwstecznienie społeczne i cywilizacyjne. Jak to jest, że kiedyś posiadanie roweru zwanego składakiem, jak chociażby „Wigry 3” ,sprawiało nieposkromioną radość. Dziś nawet stwierdzenie, że rower ma dwa pedały, jest SKANDALICZNE! Ponadto dziś ludzie mają domy, samochody, konta bankowe, a ciągle mało i mało, i „jasna cholera” – za mało. Co się z nami stało, jako cywilizacja XXI wieku? Dokąd zabrnęliśmy i dokąd jeszcze zabrniemy?

Napiszę wam szczerze, że czasem napawa mnie pewnego rodzaju zamyślenie nad naszym światem, w którym zanika coś takiego jak indywidualizm, samodzielne myślenie, taka prosta wolność. A co gorsza, ludzkość z rozpostartymi rękoma biegnie na spotkanie nadciągającej niewoli, nadciągającego więzienia. Czym jest nasza cywilizacja, skoro panuje w niej całkowita cenzura, pomieszanie z poplątaniem, nazwać to wszystko „domem wariatów” to jak nie powiedzieć nic.

Czasem zastanawiałem się, jak nisko może upaść człowiek. Były to czysto filozoficzne rozmyślania, jednak o zgrozo odkąd wybuchła „bezobjawowa pandemia” to przekonałem się, jak nisko może upaść człowiek. Jeżeli na to wszystko spojrzymy od strony duchowej i zrozumiemy, że człowiek został stworzony przez Wszechmogącego Boga i w swojej wolnej woli człowiek ten doprowadził się do stanu takiego, jaki dziś obserwujemy to zaiste… Wielki upadek. A przecież świat jest tak piękny… Tylko ten upadek wszystko niszczy. Ten „przeklęty” upadek.

Tak więc dawniej to były czasy… Kapusta, ziemniaki, kotlet, mleko prosto od krowy, rower składak. Często było „biednie”, ale „wspólnie i razem”. Nie wiem jak wy, ale ja chciałbym, aby tamte czasy wróciły. Czasy w których „demoniczna łapa” globalizmu i demoralizacji nie wdzierała się wszelkimi możliwymi sposobami pod dachy domów. Kiedy ten cały „syf” nie miał jeszcze na tyle siły, aby zatruwać umysły i dusze ludzi. O tak… Dawniej to były czasy…

Źródło: Estachologia.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Kazma 06.05.2024 17:26

  A jeszcze zatrważające jest i jakże dołujące to, że po straszliwych doświadczeniach i hekatombie XX wieku ludzkość nic nie zmądrzała – tamte doświadczenia nic nie dały – ludzkość dalej brnie w wojny, w terror, w ludobójstwo, ku samounicestwieniu itd.

 2. replikant3d 06.05.2024 18:41

  Kazma, nie ludzkość, a chore i wynaturzone ,,elity,, A ludzie zostali po prostu totalnie ogłupieni i zatracili instynkt samozachowawczy.

 3. emigrant001 06.05.2024 20:52

  @replikant3d
  słusznie. Gdyby nie internet nie wiedziałbym ilu idiotów żyje na świecie. Świat wydaje się coraz bardziej idiotyczny, bo taki świat ludzie chcą – idiotyczny.

 4. pikpok 06.05.2024 22:41

  https://www.odkrywamyzakryte.com/plan-kalergi-plan-zniszczenia-europy/
  Jest to plan zniszczenia suwerenności krajów i ludzi w Europie. ,,To, co zaproponował, powinno nastąpić poprzez przymusową masową migrację, aby stworzyć niezróżnicowaną, jednorodną masę niewolników, która powinna być zdominowana przez dobrze prosperującą elitę.” Czyli celowe ogłupianie ludzi by łatwiej nimi zarządzać.

 5. kufel10 07.05.2024 01:59

  Uścisk dłoni pieczętował umowę a “sprawy” rozwiązywało się strzałem w pysk. A dziś? Faktury ci nie zapłaci i musisz pójśc do sądu, a byle *ujek z piwnym brzuchem i bocianimi łapkami zwymyśla cie w internecie i jest bezkarny. To tak w skrócie. No a dziś po przejechaniu 50km rowerem zjadłem sobie gotowane kartofle z kwaśnym mlekiem od prawdziwej wiejskiej krowy. Lubię stare czasy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.