W ramach „antyrasizmu” edukację można skończyć nie potrafiąc czytać

Opublikowano: 14.08.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1816

Gubernator amerykańskiego stanu Oregon, Kate Brown, podpisała specjalne zarządzenie mające na celu pomóc czarnoskórym studentom. Znosi ono mianowicie wymóg posiadania umiejętności czytania, pisania i matematyki, aby uzyskać dyplom ukończenia szkoły średniej. Na początku roku w Oregonie rozpoczęto kurs dla nauczycieli matematyki, mający na celu zwalczanie „białej supremacji”.

Regionalny dziennik „The Oregonian” zauważa, że nowe zarządzenie zostało wydane w kompletnej tajemnicy. Opublikowano je oficjalnie 14 lipca, lecz dopiero teraz dziennikarzom udało się dotrzeć do jego treści. Sama Brown, reprezentująca Partię Demokratyczną, nie chce zabierać głosu w tej sprawie, dlatego wyręczył ją dyrektor wydziału ds. komunikacji w jej urzędzie, Charles Boyle.

Nowe zarządzenie przygotowane przez Departament Edukacji Oregonu przewiduje, że uczniowie szkół średnich będą mogli otrzymać dyplomy ich ukończenia bez umiejętności czytania, pisania i liczenia. Boyle w rozmowie z mediami uzasadnił wprowadzone rozwiązania „przyniesieniem korzyści uczniom rasy czarnej, latynoskiej, tubylczej, azjatyckiej, pacyficznej, plemiennej i kolorowej w Oregonie”.

W związku z powyższym amerykański stan ma pracować nad „bardziej sprawiedliwym” systemem egzaminowania. Właśnie o jego reformę mieli dotychczas zabiegać przedstawiciele tamtejszych mniejszości etnicznych.

To kolejna zmiana w oregońskim systemie edukacji, która uzasadniana jest koniecznością walki z „rasizmem”. W lutym uruchomiono bowiem program „Droga do matematycznej sprawiedliwości”. W jego trakcie nauczyciele byli uczeni walki z „białą supremacją” poprzez zakwestionowanie obiektywizmu matematyki, niewymaganie od uczniów odrabiania prac domowych czy niedzielenie ich ze względu na kompetencje i umiejętności.

Na podstawie: Oregonlive.com, Friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Waldo 14.08.2021 21:31

    Na maturze będą mieli tylko jedno zadanie. Połącz kropki i pokoloruj drwala,jak ktoś nie zdąży może dokończyć w domu.

  2. Szurnięty Mędrzec 15.08.2021 10:34

    Kali być głupi

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.