W powiecie kłodzkim zmarła 1 osoba z covidem a nie 43

Opublikowano: 16.01.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2416

Dziennikarze z portalu 24Klodzko.pl zweryfikowali dane statystyczne opublikowane w dziennym raporcie Ministerstwa Zdrowia dotyczącym epidemii COVID-19. Według raportu miały umrzeć w powiecie kłodzkim 43 osoby z chorobą współdzieloną COVID-19, a zmarła tylko 1. Czy to dowód na fałszowanie statystyk?

Dotychczas media bezkrytycznie rozpowszechniały statystyki Ministerstwa Zdrowia wierząc, że przedstawiają prawdziwe dane epidemiczne. Według danych z 15 stycznia, aż 10% wszystkich zgonów covidowych na terenie całego kraju miało miejsce w powiecie kłodzkim – powiecie turystycznym w szczycie sezonu zimowego, tuż przed feriami. Dziennikarze bardzo zaniepokoili się tymi danymi, zapewne z obawy przed zaostrzeniem obostrzeń.

„Tak duża dobowa liczba ofiar koronawirusa włączyła w naszej redakcji sygnał alarmowy, bo do tej pory liczba zmarłych z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim w statystykach dobowych wynosiła od 0 do 4-5 osób. Zweryfikowaliśmy te dane w powiatowym centrum zarządzania kryzysowego, które codziennie zbiera raporty o sytuacji epidemiologicznej z trzech szpitali w powiecie kłodzkim. Okazuje się, że ostatniej doby w szpitalach w powiecie z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a nie 43″ – pisze Joanna Żabska z portalu 24Klodzko.pl.

„Jak to się więc stało, że w oficjalnych statystykach dotyczących powiatu kłodzkiego wykazano tyle osób zmarłych? Czy pojawił się błąd w przesyle danych czy jest inna przyczyna?” – zastanawia się dziennikarka, która chyba nie bierze jeszcze pod uwagę fałszowania danych z premedytacją, i zapowiedziała, że sprawa będzie wyjaśniana po weekendzie.

O ilu podobnych przypadkach fałszerstw nie wiemy, ponieważ nikt ich nie zweryfikował?

Na koniec warto przypomnieć, że niedawno znany duński dziennik „Ekstra Bladet” niedawno przeprosił swoich czytelników za publikowanie rządowych informacji bez sprawdzania ich zgodności z faktami. Dziennikarze z Danii odkryli, że w oficjalnych statystykach rządowych dochodziło do manipulowania danymi. Podawano liczby pacjentów hospitalizowanych „z COVID-19” a nie „z powodu COVID-19”, co robi wielką różnicę. Normalność powróci, jeśli dziennikarze zaczną weryfikować dane Ministerstwa Zdrowia i informować opinię publiczną o swoich odkryciach. Czy prawda przebije się do mediów mainstreamowych i zakończy „pandemię”?

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: 24klodzko.pl, EkstraBladet.dk
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. pikpok 16.01.2022 14:13
  2. pikpok 16.01.2022 14:17
  3. Wujek Polonii 16.01.2022 20:21

    Te statystyki są niewiarygodne od dawna. Dziś podano liczbę zgonów z wczoraj, a ponieważ jest weekend to wirus uśmiercił tylko 35 osób. Jutro będzie liczba z dziś i obstawiam, że będzie niższa. Za to we wtorek dane z poniedziałku znowu pokarzą jakieś kilka setek. Ten wirus jest tak inteligentny, że mu się nie chce działać wtedy, gdy większość ludzi ma wolne od pracy.

  4. Wujek Polonii 17.01.2022 19:33

    I miałem racje. Wczoraj wirus uśmiercił tylko 4 osoby.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.