Duńska gazeta przeprasza za nie sprawdzanie propagandy rządu

Opublikowano: 15.01.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2950

Wiodący duński dziennik „Ekstra Bladet” przeprosił swoich czytelników za publikowanie rządowych informacji bez sprawdzania ich zgodności z faktami.

Duński rząd zawyżał liczbę hospitalizacji z powodu covida, a dziennikarze nie sprawdzali komunikatów prasowych rządu i ministerstwa zdrowia przed ich opublikowaniem. „Ekstra Bladet” nie jest jednak pierwszą publikacją mainstreamową, która przeprosiła swoich czytelników – wcześniej uczyło to czasopismo „Bild” w Niemczech.

„Ekstra Bladet”, stwierdza: „Przez prawie dwa lata byliśmy zahipnotyzowani codziennymi doniesieniami władz o zarażeniu covidem… Pochopnie donosiliśmy o hospitalizacjach i zgonach związanych z covidem bez sprawdzania tych informacji. Informowaliśmy na podstawie tego, co powiedzieli nam eksperci, politycy i władze… Ciągły stres psychiczny odcisnął swoje piętno na nas wszystkich. Dlatego my – prasa – musimy również dokonać bilansu naszych własnych wysiłków. Zawiedliśmy cię. Nie byliśmy wystarczająco czujni, gdy władze poinformowały nas, że ludzie są w szpitalu »z covidem«, a nie »z powodu covida«. Ponieważ to robi różnicę. Dużą różnicę. Oficjalne liczby przyjęć do szpitala covidem okazały się o 27% wyższe niż rzeczywista liczba osób hospitalizowanych z powodu covida. Teraz to wiemy. Oczywiście, przede wszystkim obowiązkiem władz jest dostarczanie opinii publicznej prawidłowych, dokładnych i uczciwych informacji”.

„[Właściwe] liczby dotyczące liczby chorych i umierających z powodu covida powinny zostać opublikowane dawno temu, z oczywistych powodów. Ogólnie rzecz biorąc, komunikaty władz i polityków kierowane do opinii publicznej podczas tego historycznego kryzysu pozostawiają wiele do życzenia. Kłamali. Inny przykład: szczepionki wielokrotnie były określane jako nasza »superbroń«. A nasze szpitale nazywano »superszpitalami«. „Jednak te superszpitale są najwyraźniej pod maksymalną presją, mimo że prawie cała populacja jest uzbrojona w superbroń. Nawet dzieci są szczepione na dużą skalę, co nie ma miejsca w sąsiednich krajach. Innymi słowy, jest tu coś, co nie zasługuje na miano »super«. Ale sposób, w jaki ci u władzy komunikują się ze społeczeństwem, z pewnością nie zasługuje na miano »super«. Wręcz przeciwnie” – napisał dziennikarz Brian Weichardt.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: EkstraBladet.dk
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 15.01.2022 17:55

    Ale nowa technologia i nadajniki 5G są już “supersmart”.

  2. pikpok 16.01.2022 09:21

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.