Rząd Kanady zniszczył prawie 30% preparatów na COVID-19

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1336

Rząd federalny Kanady zniszczył prawie jedną trzecią wszystkich dawek szczepionki COVID-19, które trafiły do jego zapasów, po wydaniu łącznej kwoty 10,6 miliarda dolarów na ich zakup.

Informacje przedstawione przez rząd w dochodzeniu ministerstwa w dniu 8 kwietnia zawierają zestawienie każdej dawki zakupionej, podarowanej i zniszczonej, wymienionej według producentów i rodzajów produktów.

Public Services and Procurement Canada (PSPC) twierdzi, że w ramach umów zakupu z wyprzedzeniem zakupiono łącznie 353,5 miliona dawek, co wystarczyłoby do zaszczepienia każdego Kanadyjczyka ponad osiem razy. Wiele dawek nigdy nie zostało dostarczonych. Wiele dawek nie trafiło jeszcze do zapasów federalnych lub zostało skonfiskowanych. Na dzień 6 lutego Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego (PHAC) odnotowała 252 090 980 dawek szczepionki.

Agencja stwierdza w dokumencie dochodzenia, że dostarczone informacje nie uwzględniają nowych dawek, które mają zostać dostarczone po lutym. Nie obejmuje również dawek znajdujących się w inwentarzu federalnym, które nie zostały rozprowadzone, przekazane lub zniszczone.

Z 252 milionów dawek ponad 138 milionów zostało rozdystrybuowanych w kraju, prawie 29 milionów zostało przekazanych za granicę, a prawie 74 miliony zostało zniszczonych. Zniszczenia, spowodowane wygaśnięciem lub przekroczeniami łańcucha chłodniczego, wpłynęły na 29 procent wszystkich dawek.

Rząd ujawnił tę informację w odpowiedzi na pytanie konserwatywnego posła Deana Allisona. Allison poprosił o kwoty, które Ottawa zapłaciła producentom szczepionek, ale nie podano tych liczb, a rząd powołał się na poufność umowy.

Biuro Audytora Generalnego przeprowadziło audyt zamówień na szczepionki w 2022 r. i oszacowało koszt jednej dawki na około 30 USD. Na podstawie tych szacunków Ottawa wydałaby ponad 10,6 miliarda dolarów na 353,5 miliona dawek szczepionki przeciwko COVID-19, z czego ponad 2,2 miliarda dolarów zmarnowano na zniszczone dawki.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 17.04.2024 15:11

  Jak ukradniesz batona to możesz trafić do więzienia. Jak zmalwersujesz miliardy, dostaniesz nagrodę:) Taki świat, bo urzędnik za nic nie odpowiada. I za brak żadnej odpowiedzialności bierze spore pieniądze. Spróbuj ty tak zrobić:)

 2. Katana 17.04.2024 16:28

  Ile czasu na taśmie produkcyjnej zajmuje zmieszanie tych ekskrementów i wtłoczenie do szczypawek?
  Za karę powinny te tuzy biznesu sami sobie wszczypnąć to by się nauczyły oszczędzać.

 3. Katana 17.04.2024 17:34

  Coś moje karanie się nie spodobało… No to proponuję w ukraińskim stylu, tak jak jest teraz w modzie zdaje się… Do słupa przystreczować bezbarwnym streczem z gołym tyłkiem i każdy przechodzień będzie mógł sobie dziabnąć takiego delikwenta.
  W ramach łaski można by podzielić to na poniżej przedstawioną klikę, tych 90%:

  //,,Zaszczepiliście tak wiele osób, a jednak tylko 10% członków Ministerstwa Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej, którzy prowadzą kampanię szczepionkową, zostało zaszczepionych. Co to *** jest, jakiś żart sobie robicie?” Profesor Uniwersytetu Medycznego w Kioto
  https://www.bibula.com/?p=137256//
  pikpok 16.04.2024 19:28

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.