Volkswagen przeprasza za „rasizm”

Opublikowano: 22.05.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 61

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen musiał wycofać swoją reklamę opublikowaną w mediach społecznościowych, a także przeprosił wszystkich urażonych jej „rasistowskim” podtekstem.Na materiale wideo widać bowiem murzyna, który przesuwany jest przez wielką białą dłoń, natomiast później pojawia się napis układający się na początku w słowo będące obraźliwym określeniem czarnoskórych.

Volkswagen umieścił reklamę swoich produktów na portalu społecznościowym Instagram. Dosyć specyficzny materiał wideo przedstawia więc czarnoskórego mężczyznę znajdującego się obok samochodu tej marki. Jest on przesuwany przez wielką dłoń białego człowieka, która ostatecznie wrzuca go do restauracji z francuskim napisem „Petit Colone”. Po polsku oznacza to „mały kolon”, a tym mianem określano najczęściej kolonizatorów albo dzierżawców niewielkich działek.

Co więcej, tropicieli „ekstremizmu” zaniepokoiła też końcówka reklamy. Na ekranie pojawia się bowiem grupa liter przekształcająca się następnie w niemiecki napis „Nowy model Golfa”. W pewnym momencie początkowe litery poszczególnych grup przemieniają się w napis „Neger”, czyli w pogardliwe określenie wobec osób o ciemnym kolorze skóry.

Ostatecznie niemiecka firma z powodu oskarżeń o „rasizm” pokajała się i usunęła film z mediów społecznościowych. Przedstawiciele Volkswagena podkreślają, że zbadają całą sprawę i dopiero wówczas szerzej odniosą się do pojawiających informacji. Federalna Agencja Antydyskryminacyjna krytykując koncern napisała z kolei, iż „firmy powinny utrzymywać minimalną tolerancję dla rasizmu”.

Warto przypomnieć, że w lipcu ubiegłego roku Volkswagen rozpoczął program mający na celu zwalczanie „prawicowego ekstremizmu” na rynku pracy. Z tego powodu koncern motoryzacyjny nie toleruje „wypowiedzi, zachowań i symboli, które są ksenofobiczne, ekstremistyczne, antysemickie lub w jakikolwiek inny sposób nieludzkie lub związane z podobnymi ideami”.

Na podstawie: jungefreiheit.de, welt.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Chwilowo cofnęli się do swoich wspaniałych lat? Do III rzeszy? Może trochę się pospieszyli, to dopiero jak zaczepią wszystkich będzie dyktatura.