„Twitter” usunie informacje o koronawirusie, które uzna za fałszywe

Opublikowano: 16.05.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 905

Sieć mikroblogowania zamierza oznaczać wiadomości zawierające wątpliwe informacje o COVID-19. Od marca 2020 r. Twitter zaostrzył środki dotyczące treści, które są bezpośrednio sprzeczne z zaleceniami dotyczącymi COVID-19 i pochodzą z wiarygodnych źródeł globalnych oraz lokalnych organizacji zdrowia publicznego. Od maja informacje, które nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego, będą pod kontrolą.

Podczas aktywnych dyskusji na temat kontrowersyjnych kwestii przydatne może być uzyskanie dodatkowych informacji z wiarygodnych źródeł. Teraz w „tweetach” zawierających potencjalnie niebezpieczne, wprowadzające w błąd informacje związane z COVID-19, pojawią się specjalne etykiety.

Wiadomości, które są sprzeczne z opinią ekspertów ds. zdrowia, otrzymają specjalne etykiety hiperłączy prowadzące do strony na Twitterze lub do zewnętrznego zaufanego źródła zawierającego wiarygodne informacje na temat koronawirusa. Wszystkie podejrzane „tweety” na temat COVID-19, opublikowane jeszcze przed nadejściem nowej opcji, otrzymają takie oznaczenie.

Sieć społecznościowa podzieli wszystkie wątpliwe informacje na trzy kategorie:

– niezweryfikowane dane – informacje, których prawdy lub fałszu nie można zweryfikować w momencie publikacji (takie wiadomości pozostaną niezmienione na Twitterze);

– kontrowersyjne dane – informacje, których dokładność, prawdziwość lub wiarygodność można zakwestionować (wiadomości będą oznaczone, a jeśli autor nalega na wiarygodność danych, otrzyma ostrzeżenie);

– fałszywe dane – informacje, które zostały odrzucone przez wiarygodne źródła z dziedziny opieki zdrowotnej (wiadomości zostaną oznaczone etykietami, a jeśli autor będzie nadal rozpowszechniał podobne, wiadomości zostaną usunięte).

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.