„Stado pawianów” na pogrzebie prezydenta Gdańska

Opublikowano: 23.01.2019 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7

Większość internautów początkowo była przekonana, że to fejk. Ale to prawda. Użytkowniczka Facebooka wrzuciła zdjęcia swojego telewizora, na którym oglądała transmisję z pogrzebu Pawła Adamowicza… z napisami do filmu przyrodniczego.

„Szukam osób, które wczoraj oglądały TVP3 i też widziały napisy z audiodeskrypcji z jakiegoś filmu przyrodniczego. Trzeba zweryfikować to, co wczoraj się zadziało” — napisała na Facebooku Karolina Ozimek. Miała na myśli sobotnie uroczystości pogrzebowe transmitowane przez regionalny, gdański oddział Telewizji Polskiej.

Okazuje się, że ktoś popełnił srogą pomyłkę, bowiem do programu, który widzowie oglądali na żywo, puszczono napisy przeznaczone do filmu przyrodniczego „Kraina niezwykłych przeobrażeń”. Spowodowało to absurdalne zestawienia dźwięku z obrazem — na przykład kadr ze Sławojem Leszkiem Głódziem podpisano: „Stado pawianów musi trzymać się razem”, a ujęcie wiernych wychodzących z kościoła: „Małpy rozchodzą się”. Pokazano też grupę przybyłych na pogrzeb w ostatniej chwili mieszkańców: „Stado pawianów powiększyło się o nowych członków”. Na ten poziom niedorzeczności nie zdołał wznieść się nawet portal “ASZDziennik”, słynący z „najlepszych zmyślonych niusów w kraju”.

Ci, którzy — delikatnie mówiąc — nie należą do fanów telewizji Jacka Kurskiego, wstrzymali oddech.

Po tym, jak rodzina użytkowniczki “Facebooka” zwróciła się do Telewizji Polskiej o wyjaśnienia, a sprawę nagłośnił portal “Na Temat”, TVP3 w Gdańsku poczuła się wywołana do odpowiedzi. Okazało się jednak, że nie zawinił Gdańsk, a… Warszawa.

„Ze względu na wagę uroczystości podjęta została decyzja tzw. rozszczepienia pasma wspólnego i wyłączenia Oddziału TVP w Gdańsku ze wspólnego programu, aby umożliwić transmisję uroczystości. Wszystkie czynności dotyczące pasma wspólnego, jak i jego rozszczepienia odbywają się w odpowiednim dziale technicznym w Warszawie” — odpisał ojcu pani Karoliny Mirosław Samsonowski, Kierownik Działu Techniki w TVP Gdańsk. Dodał, że kiedy tylko Gdańsk zorientował się, że transmisję zakłócają napisy relacjonujące codzienne zwyczaje pawianów, jego dział zwrócił się do ośrodka w Warszawie i w pewnym momencie napisy rzeczywiście zostały zdjęte — jak się okazuje, po interwencji regionu.

Słowem, to ktoś w stolicy wykazał się niebotycznym brakiem profesjonalizmu. Gdyby bowiem program nadawany był zgodnie z ramówką (pogrzeb prezydenta Gdańska był uroczystością szczególną, nagłą, puszczaną na żywo) — w całej Polsce, na paśmie wspólnym TVP3 w każdym województwie oglądalibyśmy właśnie film, do którego pasowały napisy. Jego opis, swoją drogą, brzmi ciekawie: „Delta rzeki Okawango to bujna kraina w środku ogromnej pustyni Kalahari. Jest domem dla hipopotamów, pawianów, zimorodków, lampartów, guźców, słoni i wielu gatunków ryb”.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

Czyli jak kłamca kłamie, to mówi wtedy mówi prawdę? :-)
No chociaż raz…

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Ciekawe czy ten pan w sukience, pod którym pojawił się ten napis też wyrazi ubolewanie i zażąda zadość uczynienia ” CO ŁASKA”, ale nie mniej niż 10 tys.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

Kurski musi odejść!!!, ewidentnie kaczka maczała w tym paluchy, trzeba natychmiast powołać komisje sejmową do wyjaśnienia tego, ohydnego rozczepienia pasma wspólnego.

Jak trzeba mieć nudne życie, albo jakim trzeba byc pieniaczem, by się czymś takim przejmować? :)

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

przypadkowo napisy trafiły w sedno – o to całe świętoyebliwe oburzenie ;>

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ