Śmieci doprowadzą do obalenia władzy?

Opublikowano: 24.09.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 640

Tysiące protestujących w Libanie powróciło na ulice Bejrutu, domagając się, aby politycy zajęli się rozwiązaniem kryzysu śmieciowego. Wzywają przywódców do ustąpienia. Doszło również do zamieszek pod budynkiem parlamentu.

Protestujący na portale społecznościowe wrzucają zdjęcia i filmy na których widać zalegające na ulicach śmieci. Do każdego zdjęcia dorzucony jest znacznik #YouStink czy #śmierdzicie.

Neamat Badereddine, jeden z protestujących powiedział Al-Jazeerze, że nie chcą już więcej śmieci na ulicach, chcą wysypisk z międzynarodowymi standardami, które nie powodują chorób nowotworowych i nie zabijają ludzi. Kryzys trwa już drugi miesiąc. Demonstranci oskarżają rząd o korupcję. W lipcu politycy samorządowi nie porozumieli się w sprawie tego, która firma będzie zajmowała się składowaniem śmieci. Doprowadziło to do całkowitego paraliżu.

Obywatelski protest początkowo pozbawiony agendy politycznej szybko rozszerzył swoje żądania, odzwierciedlając apatię społeczeństwa. „Porażka rządu w sprawie kryzysu śmieciowego stała się metaforą zgnilizny w sercu kraju. Wszystko poza sektorami wojskowymi i bezpieczeństwa, przestało funkcjonować” – raportowała dla Reuters Samia Nakhoul.

Demonstrantka Mira Saab tłumaczyła katarskiej telewizji, że nie ma poprawy. “Śmieci są pod naszymi drzwiami, na nowy plan wywożenia śmieci wkrótce zabraknie środków.”

Na całym świecie odbywają się demonstracje solidarnościowe z Libanem, zaś według protestujących – coraz większa grupa ludzi decyduje się na strajk głodowy.

Parlament Libanu jest głęboko podzielony i nie jest w stanie wybrać prezydenta na dłużej niż rok.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.