Kolejne państwo z Bliskiego Wschodu bliskie wciągnięcia w wojnę

Opublikowano: 30.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1734

Liban obawia się, że zostanie wciągnięty w trwającą obecnie wojnę w Ziemi Świętej pomiędzy Izraelem a Hamasem – informują amerykańskie media.

Sytuacja na Bliskim Wschodzie staje się coraz bardziej napięta. W niedzielę pociski uderzyły w bazę misji w pobliżu wioski Hula na granicy libańsko-izraelskiej, raniąc jednego z żołnierzy Sił Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNIFIL).

Izrael i Hezbollah już w tym momencie codziennie się ostrzeliwują, choć oficjalnie Hezbollah nie włączył się w wojnę po stronie Hamasu. Wydaje się, że cały region jest jedną wielką beczką prochu.

„W pogrążonym w kryzysie gospodarczym Libanie narastają obawy, że kraj zostanie wciągnięty w wojnę pomiędzy Izraelem a Hamasem, co według zapowiedzi izraelskich władz mogłoby mieć dla niego katastrofalne skutki” – pisze amerykański dziennik „The Washington Post”.

„Wszystkie kraje zachodnie rozmawiają z nami, przysyłają swoich ambasadorów, mówiących, że Hezbollah nie może włączyć się do wojny” – mówi libański urzędnik, zdradzający, jakie są nastroje w państwie. „Jako rząd mówimy Hezbollahowi, że nie możemy sobie pozwolić na wojnę. Jego odpowiedź brzmi: »Rozumiemy was, ale my nie możemy zaakceptować upadku Hamasu«” – dodaje.

Tymczasem Hamas naciska na Hezbollah, wyraźnie licząc na większe wsparcie libańskie organizacji polityczno-militarnej, która w rzeczywistości współrządzi Libanem.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „The Washington Post”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.