Prezydent Turcji spotkał się z liderem Hamasu. Wzywa do jedności

Opublikowano: 22.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1130

Kolejny raz prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan spotkał się z liderem Hamasu, Ismailem Hanijją. Po rozmowach wezwał Palestyńczyków do jedności w celu przeciwstawienia się Izraelowi, który będzie chciał wykorzystać napięcia z Iranem do swoich celów. Spotkanie obu polityków potępił izraelski minister spraw zagranicznych.

Według mediów rozmowy najprawdopodobniej dotyczyły aktywniejszej roli Turcji na arenie dyplomatycznej. W ostatnich dniach Katar zapowiedział przegląd swojego zaangażowania w negocjacje Izraela z Hamasem, dlatego Turcja mogłaby zająć jego miejsce.

Erdoğan po rozmowach z Hanijją oświadczył, że Palestyńczycy muszą utrzymać jedność, a mimo konflikt Izraela z Iranem nie można zapominać o syjonistycznych działaniach w Strefie Gazy.

Izraelski minister spraw zagranicznych Israel Katz oskarżył tureckiego prezydenta o podejmowanie rozmów z osobami odpowiedzialnymi za zbrodnie. Tureckie władze w odpowiedzi przypomniały o syjonistycznych zbrodniach na 35 tys. Palestyńczyków.

Od 2011 roku Hamas posiada swoje biuro w Stambule. Liderzy palestyńskiego ruchu oporu często spotykają się z Erdoğanem, który od kilku miesięcy ostro krytykuje działania Izraela, a niedawno nałożył embargo na relacje handlowe z syjonistami.

Na podstawie: Al-Monitor.com, AA.com.tr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 22.04.2024 12:58

  Dziwne… co jak co ale on powinien wiedzieć że hamas jest utkany izraelskimi agentami jak rodzynkami….

 2. nedosew 22.04.2024 13:53

  Ciekawe jak to się stało, że przywódcy Hamasu siedzą sobie bezpiecznie za granicą?
  Podejmując decyzję o samobójczym tak naprawdę ataku 7 października 2023 musieli sobie zdawać sprawę, że to oznacza zniszczenie Strefy Gazy.
  Samo nasuwa się pytanie, czy i na ile są samodzielni przywódcy Hamasu i kto nimi tak naprawdę kieruje?

 3. Stanlley 22.04.2024 14:21

  @nedosew no jak to kto? A kto ma największe zyski… śmiem twierdzić że te zyski nie są tylko po stronie Izraela, ci to sobie przerąbali właśnie w opinii publicznej… za to koncerny USA które zarobiły i zarobią mają czyste rączki. Przykładowo – na zachodzi są szacunki już że użycie żelaznej kopuły kosztowało podatnika izraelskiego 1.5-2 mld USD. Firmą która napełnia rakietami magazynki obrony powietrznej jest Raytheon. To jeden z przykładów jak ich ludzie są ssani…

  Ale niech to nie powoduje w was niechęci i zawiści do narodu amerykańskiego! Oni są podobnie wyzyskiwani – przykład – kilka dni temu senator USA przyniósł na obrady torebkę tulejek – pokazał zebranym podczas obrad i zapytał ile coś takiego powinno kosztować. Nikt nie wiedział, proste tulejki do silników odrzutowych, część zamienna. 90 000 USD! Był oburzony że podatnik amerykański jest tak ssany, tak wyzykiwany przez absurdalne przepłacanie…

 4. nedosew 22.04.2024 20:13

  Nic zatem dziwnego, że ponadnarodowe siły pchają narody do wojny. Skłócają i napuszczają kraje na siebie, a potem liczą gigantyczne zyski.
  Założę się że po cichu finansują wszystkie strony konfliktu..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.