Premier Słowacji zlecił dochodzenie ws. pandemii COVID-19

Opublikowano: 08.02.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2600

Peter Kotlár, poseł Słowackiej Partii Narodowej (SNS) nazywany „antyszczepionkowcem”, został mianowany przez niedawno wybranego premiera Roberta Fico na oficjalnego pełnomocnika rządu ds. śledztwa, w jaki sposób kraj zarządzał epidemią COVID-19. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie jego wystąpienia w słowackim parlamencie.

Treść wystąpienia Roberta Fico

Panie i panowie z Postępowej Słowacji i partii opozycyjnych, czy widzieliście statystyki dotyczące wzrostu liczby zgonów z powodu różnych zdarzeń sercowo-naczyniowych spowodowanych szczepieniami? Ale wy to odrzucacie, oczywiście, że to odrzucacie, twierdząc, że szczepienie [na COVID-19] było najlepszą rzeczą na świecie.

Co wiecie o liczbie szczepionek, które nam pozostały, a które przeterminowały się, i o tym, ile pieniędzy wyrzucono w błoto? Co wiecie o zakupach sprzętu medycznego i diagnostycznego? Wiecie, że bardzo wyraźnie pokazaliśmy powiązania jednej firmy z Trnawy [na Słowacji] z przewodniczącym jednej z opozycyjnych partii politycznych. Setki tysięcy, miliony zakupów, kompletnie bezużyteczne. Co wiecie o zarządzaniu? Co wiecie o tym, co działo się w zakresie podejmowania różnych działań, które naszym zdaniem znacznie zwiększyły zachorowalność, niż być może miało to miejsce w innych krajach? I wszyscy śmialiście się z innych państw, innych krajów. Śmialiście się z Rosji, gdzie postawili na zasadę indywidualnych wizyt pacjentów u lekarzy i poradzili sobie z tym znacznie lepiej niż my tutaj, na Słowacji.

Mamy 21 000 zgonów, co wiążemy z faktem, że rządy, które rządziły tu od 2020 roku, nie były w stanie sobie poradzić [z pandemią] i dbały jedynie o zyski gospodarcze i oczywiście kłaniały się firmom farmaceutycznym, od których kupowały ogromne ilości bezużytecznego sprzętu medycznego, a często także szczepionek.

Nie chcę nawet rozmawiać o szczeblu europejskim. Państwo wiecie, że byłem bardzo otwarta i otwarcie powiedziałem pani przewodniczącej Komisji Europejskiej [Ursuli von der Leyen], że podejrzenia, jakie są z nią związane i z największym w historii Komisji Europejskiej zakupem szczepionek, kiedy to dosłownie wymieniła ona tajne SMS-y z dyrektorem generalnym firmy Pfizer i kiedy, kpiąc z europosłów, wydano raport mówiący, że zostało to całkowicie zatuszowane, po prostu nigdy nie dowiemy się prawdy o tym, jaką rolę odegrały firmy farmaceutyczne i kto właściwie zorganizował ten cały cyrk wokół COVID-19.

W tych warunkach, panie i panowie, rząd Republiki Słowackiej zdecydował, że w oświadczeniu programowym rządu zamieści zobowiązanie, że rozwiąże tę kwestię. Słowackie społeczeństwo po prostu potrzebuje odpowiedzi, potrzebuje odpowiedzi na temat szczepień, czym właściwie były. Dlaczego ludzie byli szczepieni różnymi eksperymentalnymi szczepionkami bez żadnych badań? Dlaczego wtłaczano ludziom wszelkiego rodzaju preparaty? Dlaczego przeprowadzono [z nimi] eksperymenty w całym państwie? Kto kupował? Dlaczego kupowali? Jakie ilości kupowano? Ile pieniędzy to kosztowało?

I skończymy na miliardach, na miliardach. Możecie się śmiać, ile chcecie, bo nawet nie potraficie niczego innego, jak tylko okazywać brak szacunku dla odmiennych zdań. Wiadomo, że demokracja polega czasami na szanowaniu innej opinii. Kiedy już trzeci tydzień tu jesteście i dyskutujecie o „Kodeksie karnym”, nikt na Was nie przeklina, my Was słuchamy, Wy przemawiacie, więc bądźcie [równie] uprzejmi [dla nas]. Skoro mamy odmienne zdanie, to proszę, uszanujcie to, nawet jeśli nie zgadzacie się z tym.

W tych warunkach zdecydowaliśmy, że utworzymy Biuro Pełnomocnika Rządu, które będzie się tymi zagadnieniami zajmowało. Dzisiaj nie tylko powołaliśmy Dyrektora Pełnomocnika, ale także wzmocniliśmy go w zakresie pozyskiwania informacji z różnych Instytucji. W szczególności będziemy pozyskiwać informacje z Ministerstwa Zdrowia, będziemy zadawać pytania w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W oparciu o to, czym obecnie dysponujemy, nadal chcemy wiedzieć, co się właściwie wydarzyło.

Uważam, że dr Kotlar, poseł do Zgromadzenia Narodowego, posiada odpowiednią wiedzę. Widzę, że jest przygotowany także pod kątem skompletowania zespołu. Poprosiłem go, abyśmy przed złożeniem jakichkolwiek publicznych oświadczeń przeszli przez to wszystko w rządzie i jestem absolutnie przekonany, że jego praca doprowadzi do wyników, które podamy do wiadomości publicznej i powiemy słowackiej opinii publicznej, co, na Boga, wydarzyło się podczas COVID-19.

Jedno wiemy dziś na pewno: poprzednie rządy zupełnie nie poradziły sobie z pandemią i mają na sumieniu 21 000 zmarłych osób, i podobno zarobiły ogromne pieniądze na niepotrzebnych zakupach najróżniejszych sprzętów medycznych i szczepionek.

Dziękuję bardzo.

Autorstwo: Robert Fico – premier Słowacji
Tłumaczenie: Maurycy Hawranek
Źródło zagraniczne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 08.02.2024 17:46

  Przed i w czasie plandemi uruchamiano nadajniki 5G i starlinka. Wygląda na to że stopniowo wprowadzają nam nowe G_WNO.
  Wyburzyli wieże WTC by zaprowadzić chaos na świecie i zalegalizować powszechną inwigilacje, a dzięki plandemi wprowadzają cenzurę. Do tej pory niszczyli świat dla pieniędzy, a ludzie im zaufali i dali sobie wstrzyknąć coś na czym im widać bardzo zależało. CowID -> ID IoT ?

 2. emigrant001 08.02.2024 19:10

  Nie wiem jak to możliwe, że mniejszość narzuca swoje zdanie większości.
  Albo może jest tak, że większość to kompletni idioci i ignoranci:)
  Może dlatego taki Robert Fico jest rzadkim zjawiskiem. Wyobraź sobie że tuskovaginet mógłby skorzystać z okazji i obarczyć PIS nadmiarowymi covid zgonami w liczbie 200 000 Polaków ale nie zrobi tego , bo ………………….
  I co zrobić z milionami nikomu niepotrzebnych szczepionek na koszt podatnika:)

 3. rozrabiaka 08.02.2024 19:19

  U nas szczęśliwie nie ma jednej parti w Sejmie, która podjęłaby temat, w końcu wszyscy byli “za” a nawet znakomici aktorzy tak cenieni i kochani prześcigali się w promocji…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.