Polska nie była sojusznikiem hitlerowskich Niemiec!

Opublikowano: 09.05.2020 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 232

Ambasada Polski w Chorwacji zareagowała na opublikowany na „Facebooku” przez rosyjską placówkę dyplomatyczną w Zagrzebiu wpis, w którym Polska jest nazywana „oddanym sojusznikiem Niemiec do 1939 roku”.

Jak informuje TVP Info, z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej ambasada Rosji w Chorwacji opublikowała na „Facebooku” artykuł autorstwa rosyjskiego ambasadora Anvara Azimova. Rosyjski dyplomata pisze w artykule m. in. o sytuacji przed wybuchem II wojny światowej, o przebiegu samej wojny, o sojuszach i pozycjach poszczególnych krajów. Ambasador napisał też o Polsce, którą nazwał „oddanym sojusznikiem Niemiec do 1939 r.”.

„Nie ma co się łudzić, Hitler nie oszczędziłby swoich tymczasowych słowiańskich sojuszników. Dowodem na to jest zaatakowanie Polski, oddanego sojusznika Niemiec do 1939 r., który brał udział w rozbiorze Czechosłowacji i marzył o wspólnej kampanii przeciwko ZSRR. W ciągu 4 lat Niemcy zabili 6 mln Polaków, do czasu aż Armia Czerwona powstrzymała to ludobójstwo” – napisał rosyjski ambasador.

Na publikację rosyjskiej placówki odpowiedziała Ambasada RP w Zagrzebiu, która nazwała artykuł rosyjskiego ambasadora „fake newsem”. „Ambasada Rosji w Zagrzebiu niestety ponownie mija się z prawdą. Polska nigdy nie była sojusznikiem hitlerowskich Niemiec, w przeciwieństwie do ZSRS. Pozwolimy sobie przypomnieć tylko podpisany w Moskwie pakt Ribbentrop-Mołotow, który przyczynił się do wybuchu II wojny światowej – najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości – której rocznicę zakończenia dziś obchodzimy” – napisała polska placówka dyplomatyczna.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o