Nie dla hasła „Sława Ukrainie”!

Opublikowano: 02.06.2023 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3254

Prezydent Chorwacji Zoran Milanović powiedział, że ukraińskie pozdrowienie „Chwała Ukrainie!” nie różni się niczym od hasła używanego przez faszystowskich Ustaszy – doniosły media.

Podczas wystąpienia w Zagrzebiu Milanović skomentował w rozmowie z dziennikarzami użycie hasła Ustaszów „Za dom spremni!” („Za ojczyznę – gotowi!”) przez siły prawicowe, co jest oficjalnie zakazane w Chorwacji. „Nie ma różnicy między »Za dom spremni!« a »Sława Ukrajini!« (»Chwała Ukrainie!«). To zawołanie najbardziej radykalnych szowinistów na zachodzie Ukrainy, którzy kolaborowali z nazistami i wymordowali tysiące Żydów i Polaków. Nie chcę tego słyszeć w Chorwacji” – powiedział. „Nie interesuje mnie, że niektórzy przywódcy są od tego »uzależnieni«. Niech wymyślą inne powitanie” – oświadczył chorwacki prezydent, nawiązując prawdopodobnie do postawy prezydent Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który ma w zwyczaju kończyć swoje publiczne wystąpienia słowami: „Sława Ukrajini!”.

A oto reakcja „naszego sojusznika” w osobie Mychajło Podoliaka, doradcy szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, na wypowiedź prezydenta Chorwacji Milanovicia, że okrzyk „Sława Ukrainie” jest okrzykiem morderców Polaków i Żydów z okresu wojny. Podoliak „poradził” prezydentowi Chorwacji, by „nie żył z infantylnymi mitami rosyjskiej propagandy”. A dlaczego nie „polskiej propagandy”, wszak na Kresach mordowano nie Rosjan, tylko Polaków? Oczywiście hasło „rosyjska propaganda” ma na celu zamknięcie jakiejkolwiek dyskusji na tematy niewygodne dla Kijowa. I niech nikt mi nie mówi, że kult UPA i Bandery to na Ukrainie margines, to jest fundament obecnego państwa ukraińskiego, o czym przekonał się nawet jego „sługa” Łukasz Jasina. Chorwacja pokazała, że można żyć i rozwijać się bez kultu bandytów, Ukraina poszła inną drogą.

Interesujący jest komentarz rosyjskiej gazety „Argumenty i Fakty”: „Ogłoszenie dziś w Europie, że przedstawiciele OUN-UPA (organizacji zakazanej na terytorium Federacji Rosyjskiej) kolaborowali z nazistami, zabijali Polaków i Żydów, jest śmiałe. Ale przecież Zoran Milanović również postanowił porównać Banderę z ustaszami, a wymienienie tych ostatnich w negatywny sposób w Chorwacji jest również odważnym aktem. Ustasze to radykalni chorwaccy nacjonaliści pod przywództwem Ante Pavelicia, przywódcy marionetkowej Chorwacji utworzonej w 1941 roku po zajęciu Jugosławii przez III Rzeszę. W latach 1941-1945 ustasze przeprowadzili czystki etniczne, eksterminując, według różnych szacunków, od 500 000 do 800 000 Serbów, 80 000 Cyganów i ponad 30 000 Żydów”.

„Podczas rozpadu Jugosławii i konfliktu między Serbami i Chorwatami w niepodległej Chorwacji kult ustaszy zaczął się odradzać. Ulice, place zaczęto nazywać na ich cześć, otwarto muzea. Trwało to około półtorej dekady, ale potem punkt widzenia zaczął się zmieniać w oficjalnych kręgach w Chorwacji. Prezydent Stjepan Mesić powiedział: »Jakakolwiek rehabilitacja idei ustaszy i faszyzmu nie może i nie powinna być możliwa! Nie można rehabilitować tych, którzy zabijali niewinnych ludzi«. W rezultacie symbole ustaszy, w tym okrzyk »Gotowi do domu!«, zostały zakazane. Niemniej jednak w kraju jest wystarczająco dużo fanów poglądów Pavelica. A powtarzanie w kółko publicznie, że ustasze są wspólnikami Hitlera, nie jest łatwe dla chorwackiego polityka” – kontynuuje czasopismo.

„Argumenty i Fakty” zwracają też uwagę na życiorys prezydenta Chorwacji: „Zoran Milanović, który studiował prawo na Uniwersytecie w Zagrzebiu, a następnie prawo międzynarodowe na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli, rozpoczął karierę w sądzie, a następnie dołączył do chorwackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jego służba rozpoczęła się w czasie, gdy krajem rządzili radykalni nacjonaliści, ale to nie przeszkodziło Milanoviciowi w utrzymaniu swojego punktu widzenia. Wstąpił do chorwackich socjaldemokratów, partii, która powstała na bazie Ligi Komunistów Chorwacji. Po objęciu stanowiska lidera socjaldemokratów Milanović, w ramach koalicji, poprowadził ich do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, zostając premierem kraju. W 2019 roku Milanović wygrał wybory prezydenckie w Chorwacji, pokonując w drugiej turze swoją poprzedniczkę Kolindę Grabar-Kitarovic. »Nie jestem wrogiem Ukrainy i nie jestem przyjacielem Rosji« – powiedział w randze głowy państwa, odpowiadając na oskarżenia o „prorosyjskie” stanowisko. Tyle tylko, że Zoran Milanović wielokrotnie powtarzał, że wsparcie militarne dla Kijowa nie przyniesie pokoju w Europie, a sam konflikt z Rosją podsycają zachodni politycy. W 2023 roku prezydent Chorwacji mówi to, co niewielu odważyłoby się teraz powiedzieć w Starym Świecie: »Waszyngton i NATO prowadzą wojnę zastępczą przeciwko Rosji z pomocą Ukrainy… Plan nie może polegać na usunięciu Putina. Sankcje są absurdalne, z ich pomocą nic nie osiągniemy. Nie złamali nawet Miloszevicia sankcjami. Idą od wojny do wojny. A kim ja mam być, niewolnikiem Ameryki?«. Interesujące jest to, że w samej Chorwacji Milanović ma duże poparcie, a społeczeństwo podziela jego poglądy”.

Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. replikant3d 02.06.2023 18:15

  No , to niech się szykuje że mogą mu zrobić drugą Libię , albo Ukrainę…

 2. akami 03.06.2023 07:50

  Zwykli ukraińcy to są ofiary losu. Podobnie jak my Polacy. Z trą różnicą, że część terenów tzw. “Ukrainy”, czyli państwowego nowotworu jaki powstał najpierw jako część ZSRR, a potem jako niezależny teoretycznie byt polityczny, część terytoriów została przeznaczona przez chazarskie międzynarodowe korporację jak np BlackRock jako przyszłe terytoria nowo powstającej chazarii, czyli spadkobierczyni satanistycznego państwa, które w XVI wieku zostało zlikwidowane przez włądcę Rusi i Słowian – Lechitów, polskie plemiona. Zlikwidowana, ponieważ była to społeczność bardzo odbiegająca nawet wówczas od pogańskich standardów. Czczenie diabolicznego bożka Baala, kult śmierci, wszelkie abberacje i kanibalizm. To było w ich genach. Geny te rozlazły się następnie po terenie najpierw Europy, a potem za sprawą bandyty Rotszylda po całym świecie. On stworzył organizację bankową i plan podbicia finansowego całego świata. Uzaleznienie od pieniądza i zdobycie majątku, tytułów i finalnie władzy nad swiatem. Obecnie ekspozyturą tego planu jest kilka korporacji chzazarskich. Tak więc skrótow, w 2014 roku w tzw “Ukrainie” doszło do niby rewolucji pomarańczowej (pomarańczowy kolor, na marginesie to barwy satanistów) i władza kontrolowana przez Kreml została zastąpiona przez chazarskie marionetki. Następnie podkręcono chodowlę ukraińskich nacjonalistów i wykorzystano nazistowską retorykę, podkręcono kult nazistowskich bandytów pokroju Bandery, itp. Aby ostatecznie wykorzystać ich w wojnie przeciwko Rosji i sukcesywnie ich wytepić w okopach. Celem oststecznym jest zlikwidowanie ukraińskiego nacjonalizmu, wypędzenie jak najwięcej ukraińców z terytoriów tzw. Ukrainy. Ponieważ terytoria te będą stanowiły rdzeń (po podziale terytorium) państwa chazarskiego, dla zmyłki nazywanego nową Jerozolimą. Judaizm został sztucznie przyjety przez chazarów gdy postawiono im ultimatum w XVI wieku, zdecydowali się przejść oficjalnie z kultu Balla na Judaizm. Jest to ich fałszywa religia, ponieważ obecnie ich rdzeń w ukryciu czci Szatana, bożka Baala, vide Skulls& Bones, zjazdy Chazarów w 1934 roku w Nowym Jorku ze słynnym pochodem kilkunastometrowego posągu ich szatańskiego bożka, opętańcze tańce i inne rytualy satanistyczne. Tak więc, nie ma tak naprawdę dzisiaj tzw Ukrainy. Jest państwo, a właściwie organizacja w połowie należąca już do chazarskich korporacji. I trwa jeszcze oczyszcanie tych terenów z kraińców, którzy mogliby stawiac opór przy przekształcaniu ich państwa w nowe państwo, gdzie elity będa importowane z Usraela, israela, New York, city of london i tych szatańskich korporacji, które obecnie z agendą 2030, marionetkami pokroju wnuczka nazisty klausa szwaba prą do zniszczenia niezaleznego prywatnego kapitału i stworzenia cyfrowego obozu koncentracyjnego z władzą absolutną korporacji, które poprzez zadłuzenie państw narodowych, mają je po prostu wrogo przejąć i nas ludzi postawić przed faktem dokonanym, pod ścianą.

 3. JedynaDroga 03.06.2023 19:22

  @ akami

  Posiadasz jakieś informacje na temat Chabad-Lubawicz, ultra-ortodoksyjnej grupy żydów, którym hasłem przewodnim jest ” Żydzi ponad wszystkimi, Chabad ponad żydami ” ? W Dnieprze na Ukrainie znajduje się budynek w kształcie menory, gdzie głównym rabinem jest właśnie członek Chabad.

  https://www.dakowski.pl/potezny-budynek-o-ksztalcie-menory-na-ukrainie-symbolem-dominacji-chabad-lubawicz/

  Pod tym linkiem znajdziecie min. zdjęcia Kaczyńskiego, Wałęsy wśród jakże zacnego towarzystwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.