Policja próbuje zastraszyć niderlandzkich rolników

Opublikowano: 02.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1254

Na poniedziałek w całych Niderlandach zaplanowano kolejną turę protestów rolniczych przeciwko realizacji polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Policja wraz z władzami stara się z tego powodu zastraszyć demonstrujących. Zapowiada więc rozbijanie planowanych blokad oraz grozi opublikowaniem wizerunków najbardziej aktywnych protestujących.

W przyszłym tygodniu rolnicy chcą przede wszystkim uniemożliwić ruch w kierunku lotniska w Amsterdamie. Z tego powodu chcą zastawić ciągnikami autostrady i drogi prowadzące do największego holenderskiego portu lotniczego. Poza tym w pozostałych częściach kraju rolnicy zamierzają blokować centra dystrybucyjne supermarketów.

Lokalne władze już zapowiedziały, że nie dopuszczą do zamknięcia przejazdu w stronę lotniska. Mają tego przypilnować zmobilizowane w tym celu siły policyjne. Eksperci do spraw policji zauważają, że jak dotąd funkcjonariusze nie byli w stanie opanować demonstracji, dlatego teraz będą chcieli pokazać swoją siłę.

Niderlandzka policja próbuje zresztą zastraszać protestujących. Grozi więc publikacją w sieci internetowej wizerunków rolników demonstrujących we wtorek pod domem minister Christianne van der Wal. Jedenaście osób jest bowiem podejrzewanych o udział w zamieszkach, podczas których przełamano policyjną blokadę i zniszczono radiowóz.

Na podstawie: NU.nl
Źródło: Autonom.pl

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.