Pierwszy protest przeciwko sztucznej inteligencji

Opublikowano: 18.03.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Coraz częściej słyszymy jak wielkim zagrożeniem dla ludzkości jest sztuczna inteligencja. W mieście Austin w amerykańskim stanie Teksas odbył się prawdopodobnie pierwszy protest, w którym wyrażano obawy przed inteligentnymi maszynami, zdolnymi do uzyskania świadomości.

Demonstracje przeciwko robotom wojskowym odbywały się już wielokrotnie, jednak grupa studentów z Uniwersytetu w Teksasie ostrzegała, że świat przedstawiony w filmie “Matrix” może stać się naszą rzeczywistością. Aktywiści nie wzywali do całkowitego porzucania prac nad sztuczną inteligencją, lecz do zachowania większej ostrożności.

Ich zdaniem, wysoko rozwinięta sztuczna inteligencja może zagrozić ludzkości i zamienić nas w niewolników. Podobnie jak Elon Musk, wezwano do podjęcia odpowiednich działań, które uchronią nas przed zagładą. W tym przypadku wymienia się między innymi kontrolę nad rozwijającą się sztuczną inteligencją.

Na podstawie: infowars.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
goldencja
Użytkownik
goldencja

Zagrożeniem dla ludzkości nie jest inteligencja (w żadnej postaci) tylko głupota.

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Forma reklamy przybiera obecnie coraz bardziej wyrafinowane formy.

Oto właśnie jesteśmy świadkami promocji filmu Ex Machina i nikt się nie zorientował…
:)