Rosja będzie używać czołgów-robotów

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2683

Rosja ogłosiła plany opracowania bojowej wersji swojego zrobotyzowanego czołgu „Marker”, do namierzania i niszczenia amerykańskich czołgów M1 Abrams i niemieckich czołgów Leopard 2.

Dmitrij Rogozin, były dyrektor generalny rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, zauważył, że możliwości bezzałogowych pojazdów naziemnych (UGV) Marker będą obejmować możliwość automatycznego wykrywania i namierzania sprzętu wojskowego wroga, w tym czołgów. „Wersja bojowa robota Marker posiada w systemie sterowania elektroniczny katalog zawierający obrazy celów zarówno w zakresie widzialnym, jak i podczerwonym” – powiedział Rogozin, który obecnie pełni funkcję szefa specjalnej grupy doradców wojskowych tzw. „Carskich wilków”.

Rogozin ogłosił rozwój zrobotyzowanego pojazdu bojowego na „Telegramie” i powiedział, że jego grupa współpracuje z Rosyjską Fundacją Zaawansowanych Projektów Badawczych w Przemyśle Obronnym, państwową agencją badawczą oraz prywatną firmą o nazwie Android Technology, która jest odpowiedzialna za stworzenie robota Marker, który został zaprojektowany jako naziemny pojazd rozpoznawczy UGV. „Wszyscy zgadzają się, że nasza uderzeniowa [wersja] Markera przed przybyciem Abramsów i Leopardów na Ukrainę, powinna być gotowa na ich zniszczenie” – powiedział Rogozin.

Rogozin zauważył, że Marker będzie mógł samodzielnie wybierać cele i uderzać w nie odpowiednimi środkami. Mogą to być systemy rakiet przeciwpancernych, ciężkie karabiny maszynowe lub inna broń.

„Android Technology” twierdzi, że Marker może być wyposażony w zasobniki dla maksymalnie 16 kwadrokopterów kamikaze, które są przeznaczone do zderzenia i zniszczenia wrogich dronów.

Na podstawie: English.Pravda.ru, DefenseOne.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

32

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Fenix 02.02.2023 10:48

  Wojna robotów w wojnie Rosja USA ,na terenie Ukrainy.

 2. Stary Kulas 02.02.2023 13:04

  ROTFL… Mające o wiele nowocześniejszy przemysł (i geniuszy pracujących w robotyce) Chiny czy USA nie mają takiego sprzętu, ale Rosja ma.

 3. Stanlley 02.02.2023 17:52

  Chiny idą w innym kierunku, kielka miesięcy temu pokazali rój dronów jak przechodzi przez gęsty las jak przez masło – oczywiście Chińczycy twierdzą że to technologia cywilna – służąca do poszukiwań zaginionych ludzi… taaaaa jaaaasssssneeee….

 4. MasaKalambura 02.02.2023 18:08

  Ta wojna jest właśnie dlatego groźna, że takie chore pomysły staną się wkrótce codziennością. Jeśli Rosja czy Chiny myślą, że w robotyce rządzą, niech sobie przypomną, kto przoduje w sztucznej inteligencji i w automatyce.

  https://www.youtube.com/watch?v=tF4DML7FIWk&ab_channel=BostonDynamics

  Bestia nadchodzi coraz szybciej.

 5. replikant3d 02.02.2023 18:21

  MasaKalambura mylisz się. Wcale nie są w tym najlepsi. Chiny już od jakiegoś czasu wyprzedzają w tym zwględzie USA. Ale się tym nachalnie nie chwalą jak USA.

 6. pikpok 02.02.2023 18:53

  Wystarczy że odetną od ropy Ukrainę, którą dostarcza Łukoil z Bułgarii ?
  https://www.rt.com/business/570856-bulgaria-ukraine-russia-oil-exports/
  ,,Od stycznia do listopada 2022 r. Bułgaria wyeksportowała na Ukrainę paliwo pochodzące z rosyjskiej ropy o wartości 700 mln EUR (769 mln USD), podał Euroactiv, powołując się na dane Bułgarskiego Narodowego Instytutu Statystycznego. Organ państwowy powiedział, że liczba ta jest 1000 razy większa niż całkowite dostawy paliwa w 2021 roku, które wyceniono na 750 000 euro (823 840 dolarów).”

 7. Aaron Schwarzkopf 02.02.2023 19:40

  Tej wiadomości nie należy traktować zbyt poważnie, chociażby ze względu na osobę Rogozina. Jest to bubek, który dokładnie rozp…dzielił Roskosmos osiągając zerowe efekty (o ile nie ujemne) przy kolosalnych kosztach. W normalnym kraju powinien dostać kilkusetletni wyrok:D Poza tym ostatnio wsławił się debilnymi wystąpieniami odnośnie konfliktu na Ukrainie. Np. publikował swoje zdjęcia zrobione jakoby w strefie działań wojennych, przy czym przyodziany był w uniform wzorowany na mundurkach….NATO (!)
  Facet nie ma technicznego wykształcenia (teoretycznie jest dziennilarzem) i jego wynurzenia należy traktować jako bajki z mchu i paproci…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.