Policja chce zabijać podejrzanych za pomocą robotów

Opublikowano: 29.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1228

Projekt ustawy zaproponowany przez Departament Policji San Francisco (SFPD) pozwoliłby funkcjonariuszom policji zabijać podejrzanych za pomocą robotów. Ta propozycja, zdaniem ekspertów, jest przełomowym wydarzeniem w wykorzystaniu zdalnie sterowanych robotów.

Posunięcie to zostało już mocno skrytykowane przez opinię publiczną za wyposażenie robotów w broń, w tym trwający proces sądowy, w którym firma produkująca roboty wyposażyła jednego ze swoich psów-robotów w karabin maszynowy. Zgodnie z propozycją nowa polityka pozwoliłaby zdalnie sterowanym robotom wyrządzać śmiertelne szkody, ale tylko w określonych okolicznościach.

Policja zapewnia, że roboty nie powinny być używane poza szkoleniami i symulacjami, podczas zatrzymywania przestępców, w sytuacjach krytycznych, w sytuacjach awaryjnych, podczas wykonywania nakazu lub podczas oceny podejrzanych przedmiotów. Roboty będą używane tylko jako opcja użycia śmiercionośnej siły, gdy ryzyko śmierci dla społeczeństwa lub funkcjonariuszy jest bliskie i przeważa nad jakąkolwiek inną opcją dostępną dla policji SFPD.

We wniosku opisano konkretne roboty, które będą dopuszczone do użytku, w tym szereg małych, możliwych do rozmieszczenia platform do usuwania bomb i rozpoznania. Należy zauważyć, że oferta obejmuje masywnego REMOTEC F6A, wytrzymałego robota do usuwania IED, który może być wyposażony w kilka różnych platform uzbrojenia.

Poprzednie wersje zdania zawierały słowa „Roboty nie mogą być używane do użycia siły przeciwko jakiejkolwiek istocie ludzkiej”. Obecnie jednak zostały one wyeliminowane na rzecz sformułowań opisujących użycie siły.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.