Pastor aresztowany za protest przeciw drag queens

Opublikowano: 05.03.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3063

Policja w Calgary oskarżyła pastora o przestępstwo „motywowane nienawiścią” za protestowanie przeciwko występom drag queens w Bibliotece Publicznej Calgary.

Pastor Derek Reimer, lat 36, z Misji 7, jest również oskarżony o spowodowanie publicznego zamieszania i jednego przypadku zgorszenia w rezultacie incydentu, jaki miał miejsce 25 lutego.

Kilku innych protestujących weszło również biblioteki, w której odbywało się wydarzenie, chociaż Reimer jest jedyną osobą, która została oskarżona, podała policja w komunikacie z 3 marca. „Jesteśmy zmęczeni tymi zboczeńcami. […] Skąd ta obsesja na punkcie indoktrynowania dzieci?” – stwierdził Reimer w wywiadzie dla „Rebel News” 2 marca, zanim został aresztowany. „Chcieliśmy zdemaskować zło i siły ciemności” – dodał. „Musimy krzyczeć o tym z dachów domów”.

Film nagrany przez jednego z uczestników i opublikowany na „Twitterze” pokazuje dwóch mężczyzn, którzy siłą wyciągają Reimera z pomieszczenia biblioteki. Policja twierdzi, że Reimer i inni wykrzykiwali „homofobiczne i transfobiczne obelgi” i odmówili wyjścia. Policja odmówiła wyjaśnienia, co dokładnie powiedział Reimer.

Burmistrz Calgary, Jyoti Gondek, zapowiedziała niedawno, że użyje regulaminu dotyczącego nękania ulicznego i innych istniejących przepisów, aby stłumić falę protestów przeciwko pokazom drag queens w mieście.

Strona internetowa miasta definiuje „nękanie” jako „Komunikowanie się z osobą w sposób, który może spowodować obrazę lub upokorzenie” w związku z rasą danej osoby, przekonaniami religijnymi, tożsamością płciową, orientacją seksualną i innymi podobnymi czynnikami. „To nie są pokojowe protesty. To jest nienawiść” – napisała Gondek na „Twitterze” 26 lutego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 05.03.2023 11:37

    ,,Spedalenie,, postępuje…

  2. ite.ad.joseph 05.03.2023 12:10

    klimaty jak w Seksmisji też niestety idą na przód.
    w dużych miastach widać coraz więcej par nastolatek trzymających się za ręce 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.