Pakistańczycy gwałcili również w Newcastle

Opublikowano: 15.09.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 482

Zdaniem brytyjskiego sądu gwałty dokonywane na białych dziewczętach przez azjatycki gang uwodzący dzieci nie miały podłoża rasowego.

Decyzja sędziny Penny Moreland oznacza, że w przypadku sprawców przemocy seksualnej w Newcastle nie mogły być zastosowane ostrzejsze kary za przestępstwa na tle rasowym. Sędzina powiedziała, że gang wybierał swoje ofiary „nie ze względu na rasę, ale dlatego, że były one młode, wrażliwe, naiwne i bezbronne”.

Sprawa z Newcastle wykazuje wyraźne podobieństwa ze skandalami w innych miastach, m.in. w Rotherham i Rochdale, związanymi z nakłanianiem do seksu, w których głównie Pakistańczycy masowo napastowali białe dziewczęta.

Prokurator John Elvidge oświadczył przed Sądem Królewskim w Newcastle, że ofiary to „kobiety rasy białej, Brytyjki”, a oskarżeni byli „azjatyckiego pochodzenia”. Uznał jednak, że nie ma bezpośredniego dowodu, że rasa grała rolę w procesie wyboru dziewcząt.

Przepisy prawa przewidują, że kara więzienia musi być zwiększona, jeśli przestępstwo miało podłoże rasowe.

Ogółem w wyniku śledztwa 17 mężczyzn i jedna kobieta zostało skazanych za blisko 100 przestępstw, w tym gwałt i handel ludźmi, którego ofiarami były bezbronne kobiety i dziewczęta.

Między innymi Mohammed Azram, lat 35, został skazany na 12 i pół roku więzienia za napaść seksualną, dostarczanie narkotyków i podżeganie do prostytucji. Z kolei 45-letni Jahanger Zaman, został skazany na 29 lat za gwałt, podżeganie do prostytucji i dostarczanie heroiny. Inni członkowie gangu jeszcze w roku 2015 otrzymali krótsze wyroki, w tym dziesięć lat dla 35-letniego Solfula Islama, który został skazany za zgwałcenie 15-letniej białej dziewczyny.

Lord Macdonald, były Dyrektor Oskarżeń Publicznych, uważa, że bez wątpienia „aspekty sprawy są głęboko rasistowskie”. Dodał: „Na pewno powinni otrzymać ostrzejsze wyroki, jeśli przestępstwa były motywowane rasowo”. Z kolei Mike Penning, poseł torysów i były minister sprawiedliwości, powiedział: „Poprosiłem prokuratora generalnego o przyjrzenie się sprawie. Biorąc pod uwagę dowody, wygląda to na przestępstwa na tle rasowym.”

W trakcie śledztwa ustalono, że jeden z członków wyraził pogardę wobec białych kobiet, gdy został zatrzymany przez kontrolerkę biletów w pociągu. 37-letni Badrul Hussain, który został skazany za przestępstwa narkotykowe, ale oczyszczony z zarzutu podżegania do prostytucji, powiedział jej: „Wszystkie białe kobiety są dobre do jednej rzeczy dla mężczyzn takich jak ja – do pi*****nia i używania jako śmieci; tyle warte są wszystkie kobiety takie jak ty”.

Obecny proces doprowadził do rezygnacji Sarah Champion, laburzystowskiej posłanki dla dystryktu Rotherham, z pozycji członkini gabinetu cieni do spraw kobiet i równości. Stało się to po ukazaniu się artykułu w „The Sun”, w którym Champion oświadczyła, że Wielka Brytania ma „problem z brytyjskimi, pakistańskimi mężczyznami gwałcącymi i wykorzystującymi białe dziewczyny”. Champion przeprosiła za „stanowczo nieodpowiedni dobór słów”, jednak władze Labour Party zmusiły ją do rezygnacji.

Przedstawiciel Koronnej Służby Prokuratorskiej (CPS, Crown Prosecution Service) oświadczył w sądzie, że chociaż wszystkie sześć ofiar, które złożyły zeznania w Newcastle, były białe, nie ma dowodów na to, że działalność gangu była „motywowana rasowo”. „Nie jest znane pochodzenie etniczne wszystkich potencjalnych ofiar”, oznajmił i dodał, że w jednym przypadku ofiara była „czarna”, a inna kobieta była pochodzenia azjatyckiego. Ofiary te odmówiły złożenia zeznań.

Sędzia Moreland powiedziała, że chociaż przestępstwa nie były motywowane rasowo, to wydała najostrzejsze możliwe wyroki.

Autorstwo: BL
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.