Kara więzienia za stosunek seksualny za zgodą obu stron

Opublikowano: 26.02.2024 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3513

Mimo że stosunek seksualny odbył się za zgodą obu stron, to chłopak został skazany za gwałt na półtora roku więzienia. Jak to możliwe? Wycieczka do egzotycznej krainy feministycznej definicji gwałtu – opisuje szokujący przypadek ze Szwecji Adam Gwiazda. Sprawa miała miejsce cztery lata temu w szwedzkim Huddinge, wyrok zapadł teraz po apelacji do Sądu Najwyższego.

Podczas dobrowolnego stosunku seksualnego mężczyzna włożył palce w genitalia swojej dziewczyny, a ta pozwoliła na to, sądząc, że to gra wstępna. Kobieta twierdzi jednak, że później zdała sobie sprawę, że jej partner chciał sprawdzić, czy w jej pochwie znajduje się sperma innego mężczyzny. Następnie, po tym domniemanym „teście wierności” oboje nadal uprawiali seks za obopólną zgodą.

Mężczyzna został oskarżony o gwałt, a sąd rejonowy uznał, że uprawiał seks w celu sprawdzenia, czy jego dziewczyna była niewierna. Ponieważ nie wyraziła ona zgody na stosunek „w tym celu”, sąd rejonowy uznał, że doszło do gwałtu. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok w mocy.

Sąd Najwyższy stwierdza, że kobieta „sama z siebie dobrowolnie uczestniczyła” w akcie seksualnym ze swoim chłopakiem. Jednakże fakt, że dobrowolnie uczestniczyła ona w pewnych czynnościach seksualnych nie oznacza, że inne rodzaje czynności seksualnych, które miały miejsce przy tej samej okazji, również należy uznać za dobrowolne.

Według Sądu Najwyższego charakter zarzucanego czynu i sposób, w jaki został on przeprowadzony, wyraźnie różnił się od innych czynności seksualnych, w których kobieta dobrowolnie uczestniczyła. „Był to czyn, do którego wcale nie była skłonna. Co więcej, uważa się za oczywiste, że pozwany zrozumiał, że powódka nie chce być poddawana kontroli, ale i tak ją przeprowadził”.

„W sprawie dotyczącej przestępstwa na tle seksualnym różne części sekwencji zdarzeń mogą wymagać różnej oceny. W niektórych etapach dana osoba mogła uczestniczyć dobrowolnie, w innych nie. Zawsze należy ocenić, jak daleko sięga dobrowolność i czego dotyczy” – twierdzi komunikat prasowego Sądu Najwyższego.

Mężczyzna został skazany na 1,5 roku więzienia za gwałt oraz za ciężkie naruszenie praw kobiet.

Na podstawie: Twitter.com, Delestoile, SVT.se
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Dandi1981 26.02.2024 12:30

  Temu nalezy uwazac z Kim sie ten sex uprawia.

 2. Strangersama 26.02.2024 13:37

  Chyba trzeba robić ankietę z partnerką przed stosunkiem i jeśli wyjdzie, że jest lewaczką, podziękować.

 3. rozrabiaka 26.02.2024 14:07

  To się nazywa “reklamacja”. Produkt się nie spodobał i się go oddaje.

 4. W. 26.02.2024 16:00

  Jak widać, uczciwość połączona z gadulstwem nie popłaca. Kto mu kazał wyprowadzać ją z błędu, że to nie była gra wstępna? Z drugiej strony, jeśli powiedział jej o tym przed seksem, to jest hipokrytką, bo powinna była od razu się obrazić i zakończyć „zabawę”. Modliszka jakaś.

 5. replikant3d 26.02.2024 17:29

  Chłopy ,,uciekają,, ze Szwecji tabunami. Tam już nie mają ŻADNYCH praw…ale o tym cisza…

 6. rozrabiaka 26.02.2024 18:14

  @replikant “Chłopy ,,uciekają,, ze Szwecji tabunami” – ale dokąd?

 7. Baltazar Bombka 26.02.2024 20:12

  No chyba że się jest nowym, śniadym Szwedem to wtedy wyrok nie grozi. Rodowitym Szwedom polecam spisywanie oświadczenia przed.

 8. rzbogdan 26.02.2024 21:55

  Wychodzi na to ze w Szwecji bezpiecznie umawiać sie można tylko z Bertą Rączkowską.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.