Ogromna asteroida 2018 SP1 leci w kierunku Ziemi

Opublikowano: 02.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2186

NASA poinformowała o zbliżaniu się do Ziemi dużej asteroidy 2018 SP1 wynoszącej około 160 metrów średnicy. Asteroida ta została odkryta dopiero 19 września i trafiła na listę obiektów zagrażających Ziemi.

Asteroida porusza się z prędkością 59 tysięcy km/h. Wyliczenia astronomów wskazują, że w perygeum obiekt znany jako 2018 SP1 znajdzie się w odległości 0,03926 jednostek astronomicznych od Ziemi, czyli mniej więcej 5,87 milionów kilometrów. Oznacza to, że nie zagrozi Ziemi, ponieważ przeleci aż 15 razy dalej niż średnia odległość od Księżyca.

Eksperci twierdzą, że obiekt znajdzie się najbliżej Ziemi już 3 października. NASA po raz pierwszy zaobserwowała tę asteroidę 19 września tego roku, czyli zaledwie 16 dni wcześniej. Dojdzie do tego około północy czasu polskiego. Asteroida SP1 to obiekt z grupy Apollo z okresem orbitalnym wynoszącym 862,6 dni. Następnym razem obiekt ten znajdzie się w pobliżu Ziemi w 2051 r. w godzinach porannych 2 października.

Autorstwo: admin3
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 02.10.2018 16:52

    Tak więc jest możliwe, że zostanie zaobserwowana asteroida zaledwie 16 dni przed uderzeniem w Ziemię i na tyle duża żeby spustoszyć powierzchnię planety.

  2. Cosmo 02.10.2018 21:35

    Mnie niezmiennie zastanawia jak zachowała by się ludzkość w momencie takiego kataklizmu, ewentualnie spotkania z inna cywilizacją, tu na Ziemi. Nie koniecznie pokojowo nastawioną. Który kraj pokazał by swoją prawdziwą twarz, od tej najgorszej strony i chciał mimo kataklizmu ugrać dla siebie jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.